“Yazın yolun tozunu çektik, bari kışın çamurunu çekmeyelim”

“Yazın yolun tozunu çektik, bari kışın çamurunu çekmeyelim”

 

Yeni Mahalle Yunus Emre Caddesi, Sudan Sokak’ta 3 ay önce açılan doğalgaz çukurları vatandaşı çileden çıkarttı.

 

Çalışmaların üzerinden 3 ay geçmesine rağmen yolların onarılmamasına tepki gösteren vatandaşlar, mahalleye isyan bayraklarını açtı. Çalışmaların yarım kaldığından yakınan vatandaşlara bir darbede bozuk yollardan geldi.

 

Sokakta sık sık toplanarak şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, seslerini yetkililere duyuramamaktan şikâyetçi. Sokak sakinleri şikâyetlerini belediyeye ilettiklerini fakat bekledikleri ilgiyi bulamadıklarını iddia ediyor.

 

Sokakta yürümenin çileye dönüştüğünü söyleyen vatandaşlar,  “Sokağımızda doğalgaz çalışması adı altında bir takım çukurlar kazıldı.  Aradan tam 3 ay zaman geçti. Belediyeye haber vermemize rağmen ne gelen oldu, nede giden. Önümüz kış,  yağmur yağdığı zaman bu çukurlar derinleşecek. Yollarımız çamur deryasına dönecek. Çocuklarımızın oyun oynamasından geçtik, sokakta yürüyemiyorlar. Yetkililer bu konuya neden bu kadar duyarsız kalıyor? Yolumuzda çok fazla bir iş yok.  Bir ya da iki gün içinde tamamlanabilir. Yazın yolun tozunu çektik, bari kışın çamurunu çekmeyelim. Bizlerin tek isteği, yolumuzun yapılması” dediler.