“Tonaj konusunda müsamaha olmayacak”

 

S.S. Çankırı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetim kurulu Vali Vahdettin Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Valiler kararnamesi ile ilimize atanan Vali Vahdettin Özcan’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. SS Çankırı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetim kurulu da görevine yeni başlayan Vali Özcan’a ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Sefer Koç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirilen ziyarette kamyoncuların sorunları ele alındı.

“Bizim yükümüzü Çankırı’nın yükünü taşıyorsunuz” diyen Vali Özcan, sorunlarla ilgilenileceğini aktardı.

Kooperatif olarak 200 üye ve 350’ye yakın araçları ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten S.S. Çankırı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Koç, özellikle üyelerinin park sorununa ve tonaj konusuna değindi. Yer olmadığı için evlerinin ve kenar mahallelere park yapmak zorunda kalan arkadaşlarına ceza kesildiğini aktaran Koç, “Bize bir yer gösterilsin yada en azından evlerimizin önüne park yapmaya izin verilsin” dedi.

Tonaj konusunda kesinlikle müsemma yapılmayacağını aktaran Vali Özcan, “Tonaj fazlalığı nedeniyle yollarımız bozuluyor ve devamlı yol yapmak zorunda kalıyoruz. Emniyet ve jandarmaya kesin talimat verdim ve tonaj konusunda müsemma yapılmayacak” dedi.

Yapılan uygulama konusunda Vali Özcan’a teşekkür eden Koç, “Bu bizim de en büyük sorunumuz” dedi.

Yapılan ziyarette ayrıca Koç Vali Özcan’dan Çankırı’ya büyük hizmetler yapacaklarına inandıklarını belirterek, “Şu ana kadar bir çok hizmet yapıldı ama sizlerden beklentimiz daha büyük. Çünkü Çankırı’ya genç ve dinamik bir Vali atandı. Çankırı’nın gelişmesine ve büyümesine büyük katkı sağlayacağınıza inanıyoruz” dedi.

Çankırı’nın geri kaldığını aktaran Vali Özcan’da, “Ben Çankırı’yı daha gelişmiş olarak tahmin ediyordum. Ama çalışmalarımızla büyük gelişmeler sağlayacağız. Bu birde ekip işidir. Kamu kurumu ve kuruluş müdürleri, milletvekilleri meclis ve milletvekillerinin katkıları ile bir ekip halinde bu başarılır” dedi.

 

Yazarlarımız Hakkında