“Ticaret’e Bakın”

Çankırı Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi Müdürlüğü’nün okul mezunları için organize ettiği Geleneksel Pilav Gecesi, okul öğrencilerinin de katılımıyla sazlı sözlü eğlenceye dönüştü. Katılımın yoğun olduğu gecede mezun öğrenciler arasında MHP Çankırı milletvekili adayı Hüseyin Yakar da vardı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte Okul Müdürü Mehmet Nuri Bilgiç tüm katılımcıları selamlayarak “Biz eğitimciler olarak verdiğimizi alamazsak üzülürüz, yaşamayız. Sermayemiz çocuk, ürünümüz de sevgidir” dedi. Bilgiç, birlik beraberliğin önemini vurguladı. Bu tür organizasyonların daha sık yapılması gerektiğine de değinen Bilgiç, daha sonra kaleme aldığı bir şiirini okudu. Katılımcılar tarafından büyük alkış alan şiirden sonra okul birincilerine hediyelerini takdim eden Bilgiç, tüm öğrencileri kutlayarak başarılar diledi.

Mezunlar adına konuşan Hasan Demiray da Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ şiirini okuyarak sözlerine başladı. Organizasyonu düzenleyenlere teşekkür eden Demiray “Ben bu okula aşığım” dedi ve “Kısa süre ders veren şeyler, uzun süre anılır” diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra ikram edilen pilavlar yenilirken, okul yönetimi adına yakışır bir çekiliş düzenledi. Çekiliş için program öncesinden numaralandırılmış çikolataların tanesi 5’er TL’den satılırken, salondakilerden “Ticaret’e bakın” sesleri yankı buldu.

Müzik eşliğinde doyasıya eğlenen misafirler, daha sonra eski öğretmenleriyle birlikte halay çektiler. Gece saatlerine kadar devam eden program, yapılan çekilişlerle son buldu.