Dunlop

“Terörün Mutlaka Bitirileceğine İnanıyoruz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde yaşanan terör olayları ve şehitlerimiz ile ilgili Memur-Sen Çankırı İl Temsilcisi Ali Solak bir basın açıklaması yaptı.

Solak açıklamasında, “Eli kanlı terör örgütü PKK son günlerde düzenlediği eylemleriyle yine milli birlik ve beraberliğimizi hedef almış ve şehitlerle milletimizin yüreğini yakmıştır. 30 yıldır süren kanlı eylemlerine rağmen sonuç alamayan silahlı terör örgütü, son eylemleriyle de sivil-asker ayrımı yapmadan kanlı yüzünü bir kez daha göstermiş oldu.

Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmayı amaçlayan, son günlerde dış destekli oldukları iyice gün yüzüne çıkan taşeron terör örgütü şunu iyi bilmelidir ki: taşeronluğunu yaptıkları o ülke liderleri gibi yok olacaklardır. Yüreğimizi yakan bu kanlı saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşmayacaktır. Buna izin vermeyeceğimiz bilinmelidir. Asırlara dayanan kardeşlik bağımızı her seferinde hedefine koyan kanlı örgütü, 30 yıl önce olduğu gibi bugün de beyhude bir arayış içinde olduğu gerçeğiyle karşı karşıyadır. Bunun yanında Türkiye’nin gücü ve istikrarından rahatsız olan kimi güçler, PKK gibi bir taşeronla bölgesel güç olma yolundaki ülkemizi kararlılığından alıkoyamayacaklarının farkına varmalıdırlar. Dış siyasetteki beceriksizliklerini eli kanlı bir örgüt üzerinden gidermeye çalışan sözde yönetimler unutmamalıdırlar ki günü geldiğinde o namlu kendilerine de dönecektir. Tarih bunun örnekleriyle doludur!

Sonuç itibariyle inanıyoruz ki çağlar ötesinden gelen “Bir olalım, iri olalım, diri olalım” çağrısıyla ülkemiz üzerinden oynanan kirli oyunların geçmişte olduğu gibi bugün de üstesinden geleceğiz.

Memur-Sen ailesi olarak son günlerdeki saldırılarda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, aileleri, silah arkadaşları ve milletimize baş sağlığı dilerken, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. İçerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı hürmetine Mevla’dan, bütün Mehmetçiklerimize düşmanlarımız karşısında muzafferiyetler diliyoruz” dedi.