Dunlop

“Sizi Vicdanınıza Havale Ediyoruz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazetemizin dünkü nüshasında manşetten verdiğimiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in  muhalefeti hedef alan “Çankırı’nın imajına zarar veriyorlar” sözleri halktan tepkilere neden oldu. KAİM DER Başkanı İlhan Yılmaz, gazetemize konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şunlara yer verdi;

            “19.10.2011 Çarşamba günü hayır duamızı edip işimize başladık. Hemen yerel gazeteye de bir göz atalım dedim.

Aman Yarabbi; o ne şiddet, o ne hakaretler. Ve La Havle çekip sakinleşmeye çalıştım. Üzüldüm, gün sabahtan ziyan oldu.

Sayın sevdiğim, saydığım, hürmette kusur etmediğim en yetkili kişi. Bunu bize yapma. Yarayı kapatıp üstüne yattık sen evirip çevirip tuz atıyorsun. Cevap vermemek suçlu olmak, suçlamayı kabul etmektir. Bana cevap hakkı doğdu kısmende olsa.

2008’ lerden, 2009’ lardan başlayalım. Sizler böyle bir proje hazırladığınızda içlerinde şahsımda olmak üzere hiçbir anlaşma zemini oldu mu? Halkı aydınlattınız mı? Getirisi nedir, götürüsü nedir bilgilendirdiniz mi? Herkesin adresine bir tebligat; Terziler sokakta bulunan Toki bürosuna mutlaka uğrayıp anşalma yapın. Yoksa mahkeme ve istimlâk yolu ile elinizden alacağız. Belgelerle sahihtir anlaşma zemini hiç yok, kapılar hep kapalı.

Siz şimdi beyanınızda diyorsunuz ki;

Burayla alakalı bu kadar fikirleri olmayan, beyinleri yetmeyen insanlar topladılar. Utanmadan buraya CHP milletvekilini getirdiler, kahvehanelerde toplantı yaptılar. Şimdi utanmadan buraya dikilip sırıtıyorlar. O zaman bunların yapmak istediği şey bana seçimi kaybettirmekti ama yapamadılar.

1 – ) Fikirleri olmayan demek. Evet senin kadar hem imam hemde hatip olamam. İmamlığına şahadet ederim. Hatipliğine ise yaşayan üç hatipten birisin. Sen bize fikirsiz demekle fikriyatı zikriyatı olmayanlar diyorsun. Bizim sizler gibi sağımızda hayır solumuzda şer melekleri var. Onların arasında tevekkül ile yola çıkar, tevafukla yaşarız.

2 – ) Beyinleri yetmeyen  insanlar topladılar. Ne yapalım bizimde anatomimizi Cenabı Allah böyle yaratmış. Bu bedene bu beyin. Oda bizlere yetiyor. Onu da söylenmemiş kabul edelim.

3 – ) Ahanda en acısı; CHP milletvekilini getirdiler, kahvehanelerde toplantı yaptılar. Şimdi utanmadan buraya dikilip sırıtıyorlar. (Sırıtmayı da sertçe geçeyim ayıp kaçıyor) Sadece teessüf ediyorum.

Sayın büyüğüm. Bak ben şahsım makam ve mevkiine nezaketen başlıyorum anlatmaya. Sizler önce kendinizi sorgulayın. Bu hak sahibi kardeşlerim önce hükmeden iktidar partisinin kapısını çaldı. Utanmazlığa gelince kimin utanması gerektiğini ise Çankırı halkına havale edelim.

Akabinde şaşkın ördek gibi (tabiri caiz ise) sağdan soldan medet aranmaya başlandı. Size bakınca perdeler kapalı, kapılar kilitli. Baktılar ki onların destek verdikleri kendilerine bunu yaptı, öyleyse kavgada her şey mubah. Taraf lazım, güç lazım, birlik olmak lazım. Kanuna, devlete, adalete karşı değil haşa. Hakkı hakça aramak için sadece ve sadece adilane hakkımızı almak için. Yapılacak hizmetin aklen ortak yolla anlaşma zemini bulmak için. Onlar bize gelmedi biz onlardan yardım talep ettik. Onlarda bizlerin yanında haklı davamızda yanımızda bize destek oldular. Şimdi utanmak veya utanılacak bir şey yapmış mıyız?

Şimdi o kulelerin önünde ben halktan kimseyi yanınızda görmedim. Üç beş kişide halktan olabilirdi. Evet gururlanın, haklısınız. Halka hizmet Hakka hizmettir. O zaman karşı çıkanlar size göre hainler başta bize göre kaimler ve yandaşlar bu Damlamca deresine yapmakta olduğunuz projede size en ufak bir engel oldu mu Allah için söyleyin. Neden siz yanlışı görüp halk olmadan icraat olmaz diye düşündünüz herhalde. Alan razı veren razı olduktan sonra bize dua etmek düşer.

Sizler sıkıntıyı  2004 – 2009 ve 2011’ deki karneye iyice bakın, geçmişi kaşımayı bırakıp işinize devam ediniz.

Neyse bunlar ucuz politikalar, ucuz siyasetler. Her gün yüreğimize bir kor düşüyor, ciğerimiz yanıyor. Yine 26 evladımız kahpece şehit edildi. Sizlerin ve bizlerin, Türkiye Cumhuriyetinin başı sağ olsun. Tüm şehitlerimizi Cenabı Allah’tan şahadet mertebesine ulaştırmasını niyaz ediyoruz ve acıların son bulmasını temenni ediyoruz”