“Siyasi tıraş yaptılar”

İl Özel İdaresi’nden karayollarına gönderilen 84 işçiyi MHP’den sonra dün de CHP ziyaret etti. Önceki gün MHP’ye dert yanan işçiler dün de CHP’ye açtı ağzını, yumdu gözünü.

 

CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı ve beraberindeki heyet dün bakımevine gönderilen işçileri, yeni işyerlerinde ziyaret ederek buruk bir “hayırlı olsun ziyareti” gerçekleştirdi.

 

Ziyaret başında kısa bir konuşma yapan Fikret Tatlıcı, duyduğu üzüntüyü ifade ederek, “Bu güne kadar verilen sözlerin tutulmasını bekledik. “Siyasi rant için geliyorlar” demeyin diye bekledik, ama gördük ki sözlerini tutmuyorlar. Biz de gelip ne yapabiliriz diye sizi dinlemek istedik” dedi.

 

AKP hükümetinin taşeronluk ruhunu aşılamaya çalıştığını söyleyen Tatlıcı, “88 bin kişiyi ilgilendiren bu yasa, sadece özel idareler ve belediyeler tarafından uygulanmaktadır. Bu taşeronluk ruhunun temelleridir. CHP olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağız. İleriki günlerde CHP’li 3 milletvekili ile birlikte buraya tekrar geleceğiz ve konuyu meclise taşımaya çalışacağız. Yaparız diye söz veremiyoruz, çünkü güç onların elinde. İstedikleri gibi at oynatıyorlar, ama biz yinede onları yapmaya zorlayacağız” dedi.

 

Ardından işçilerin sıkıntılarını dinleyen Tatlıcı, işçilerin ortaya attığı iddialar karşısında şaştı kaldı. Söz isteyen bir işçi, bir müdürün kamu malını kötüye kullandığını iddia ederken, başka bir işçi de aynı müdürün kendi köyüne devlet malı ile ekstra hizmetler sunduğunu iddia etti.

 

MHP ziyaretinde başlayan iddialar, CHP ziyaretinde artarak devam etti. Yaklaşık 23 yıldır kamu görevi yaptığını ve sicilinin bulunmadığını söyleyen bir işçi, “Sicili olanlar buraya gönderilmedi. Buraya eski Anavatancılar, MHP’liler, CHP’liler ve DSP’liler gönderildi. Bize haksız yere çürük muamelesi yaptılar. Biz hepimiz kötüyüz tamam, bunu kabul edelim, ama onlar iyi mi? Bu işçi listesi tam 4 kez değişti. En sonunda gece 11’de 5. liste geldi. Biz 5. listenin isimleriyiz. Resmen siyasi tıraş yaptılar” dedi.