“Sivriceğin yolunu bulamadık”

İl Genel Meclisi’nin Eylül ayı toplantılarının son gününde E-80 karayolu gündeme geldi. Meclisin son gün toplantısında  Kurşunlu Meclis Üyesi Niyazi Erince yol çalışmalarına değindi.

Kurşunlu sınırlarından geçen E–80 karayolunun bakımsız olduğunu aktaran Erince, “E-80’de büyük bir problem var. Halk bizi tehdit ediyor, siz nasıl siyasetçisiniz diye soruyor. Geçtiğimiz günlerde Hacımuslu’dan 2 kardeşimiz kaza geçirdi. Bu basit bir olay değil. Bu durumun dikkate alınmasını istiyorum” dedi.

Kurşunlu Meclis Üyesi Niyazi Erince’nin şikâyetini haklı bulduğunu belirten Meclis Başkanı Osman Canbaz, “Öncelikle bu konuyu gündeme taşıdığınız için size teşekkür ediyorum. Vali bey konuyla ilgili görüştü, milletvekillerimiz bu konu üzerinde yoğunlaşıyor. Herkes çalışıyor ama oradaki problem gerçekten çok büyük. Karayolları maalesef bu konuda çok duyarsız. Duyarsız dediğimizde bize kızıyorlar ama biz vatandaşımızın hakkını korumak zorundayız ve bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Orası o kadar karışık ki, geçenlerde Sivriceğin yolunu bulamadık. Elbette bu soruna bir sonuç gelecek ama biraz geç gelecek” dedi.