“SHÇEK Aile Şenliği’ne” davetlisiniz

Çankırı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Osman Demir, tüm vatandaşlarımızı bu sene 1. gerçekleşecek olan 1. Yöresel SHÇEK Aile Şenliğine davet etti. Program hakkında bilgi veren Demir, “Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme kurumu (SHÇEK)’nun kuruluş tarihi 30 Haziran 1921 Himaye-i Etfal Cemiyetinin kuruluşu olarak kabul edilmiştir. 90. Yılım kutlayacağımız Kurumumuzun hizmet alanları her geçen gün artmaktadır. Aile, Çocuk, Genç, Yaşlı, Özürlü, suça sürüklenen çocuk, suç mağduru çocuk, aile içi şiddet, ekonomik yoksunluk çeken kesimlere ulaşmaya sorunlarını çözmeye çalışan Kurumumuzun daha kaliteli hizmet vermesi için gayretimiz sürmektedir. Siz çok değerli halkımıza layık olmaya çalışıyoruz. Her zaman desteğimize ihtiyacımız var. Ayrıca 15 Mayıs Aile Haftası münasebetiyle de ailenin önemini vurgulamak ve toplumumuzun temel taşı olan Ailemizi her türlü olumsuz etkilerden kurtarmak sağlam bir yapıya kavuşturmak için de çalışmalarımız devam etmektedir. En kıymetli hazinemiz, Ailemizdir diyor güçlü toplum, güçlü millet barış ve huzur içinde yaşayalım ilelebet diyoruz.

İnsan’da kalp ne ise toplumda da aile odur. Aynı zamanda 10-16 Mayıs Özürlüler Haftası olarak kutlanmaktadır. Özürlüler bizim için olmazsa olmazımızdır. Hepimiz birer özürlü adayıyız. Özürlülerimizin sorunlarını çözüm noktasında, yaşam kalitelerini artırmak için de bütün gücümüzle çalışmalarımız devam etmektedir. Hem kurum bakımı olarak hem özel bakım merkezlerinde ve hem de özürlü evde bakım hizmetleri karşılığı ödediğimiz ücretlerimizle her zaman onların yanındayız. Onlardan biz çok şeyler öğreniyoruz. Onlar bizim koruyucu meleklerimizdir. Onları çok seviyoruz. Bütün bunlarla birlikte SHÇEK ailesi olarak düzenleyeceğimiz 1. Yöresel SHÇEK Aile Şenliğimize bütün halkımızı davet ediyoruz.

Özürlümüz, yaşlımız, gencimiz, çocuğumuz ve çalışanlarımız ve emeklilerimiz ile sizleri bekliyoruz.

Bu vesile ile Kurumumuzun 90. Kuruluş Yıldönümü bütün milletimizin Aile Haftasını ve de Özürlüler Haftasını kutlar. Daha nice yıllara sağlık mutluluk huzur içinde erişmek dileğiyle Saygılar Sevgiler sunuyorum” dedi.

Yazarlarımız Hakkında