Dunlop

“Reklam gelsin diye kimse beklemesin”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof Dr. Davut Dursun, Vali Vahdettin Özcan’ı makamında ziyaret etti.
Çankırı Karatekin Üniversitesince düzenlenen bir konferansa katılmak için kente gelen Dursun, Vali Vahdettin Özcan ile bir süre görüştü.
Dursun, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Çankırı’da yerel televizyon bulunmamasının ciddi bir problem olduğunu, bir ilde televizyon kanalının olmasının çok önemli olduğunu belirtti.
Yerel televizyonların ayakta kalmasının çok önemli olduğunu ifade eden Dursun, “Ayakta kalmanın en önemli şartı reklam bulmak. Yayın kuruluşları reklam bulmak için önemli çalışmalar yapmalı ki, ayakta kalabilsin. Reklam gelsin diye kimse beklemesin. Gidip, işletmeleri ziyaret edip reklam istemeli” dedi.

Yerel yayınların önemli olduğunu yineleyen Dursun, Temmuz ayında çıkacak yeni yasayla yerel yayın kurmanın kolaylaşacağını ifade ederek, Bu yasayla Çankırı’da da yerel yayın kurulabileceğini belirtti.
RTÜK olarak uydu yayınına izin verebildiklerini belirten Dursun, “Uydu yayınına lisans veriyoruz. 10 yıllığı 210 bin lira. Müracaat edin” dedi.
Bir gazetecinin Anadolu’daki küçük illerin tanıtımı için herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığı yönündeki soru üzerine Dursun, “İllerin tanıtımına ilişkin elimizde hazır programlar olması lazım. Biz RTÜK olarak illerin tanıtımına ilişkin programlar yapamayız. Biz, durdurulan programlara illerin tanıtımıyla ilgili program önerebiliriz. Ama bizim elimizde valilik veya iller tarafından yapılmış programlar olması lazım.” dedi.
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Dursun’u ağırlamaktan şeref duyduklarını ifade ederek, kentin sanayisi ve turizm potansiyeli hakkında bilgiler verdi.
Vali Özcan, ziyaretin sonunda Dursun’a Çankırı’da üretilen küpecik peyniri, pirinç ve tuz hediye etti.