Dunlop

“Keşke katılsaydınız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2012 mali yılı bütçelerinin görüşüldüğü meclis toplantılarının Kasım ayı birleşimleri dün son buldu. Toplantılara % 99 oranında katılım olduğunu belirten Meclis Başkanı Osman Canbaz, meclis üyelerine katılımından dolayı teşekkür ederken, toplantıların Çankırı adına hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Ardından gündemin dışına çıkan bir konuşma yapan Canbaz, 24 Kasım’da KUZKA tarafından Kurşunlu’da yapılan toplantıyı işaret ederek, “Toplantının 1. faslına meclis toplantıları nedeniyle katılamamıştım. 2. faslına ise katıldım, ama gazeteciler orada yoktu. Bu nedenle katılamadığım şeklinde değişik açıklamalar yapıldı. Bunu hayali senaryolarla yorumlayanlar oldu” dedi.

Yerel basının durumu farklı algıladığını belirten Canbaz,” Hepimiz bu memleketi birbirimiz kadar seviyoruz. Kimse, kimseden daha fazla sevmiyor.  Biz bu memleket için üzerimize düşen fedakârlığı yapmaya hazırız. Tarih sayfalarına yanlış not düşülüyor. Tarihin ve kamuoyunun şunu bilmesini istiyorum. Biz özel işlerimizi bir kenara bırakarak, makamımızın sorumluluğunu yerine getirme gayreti içerisindeyiz” dedi.

Canbaz’ın basına tepkisinden sonra söz isteyen Meclis Üyesi Ali Doğan, Canbaz’ın toplantının tamamına katılması gerektiğini savunarak, “Toplantıların çakıştığını ifade ediyorsunuz, ama burada sizin 2 tane vekiliniz var. Keşke katılsaydınız” dedi.

Açıklamasına devam eden Canbaz, toplantının KUZKA tarafından erkene alınması nedeniyle 1. faslına katılamadığını, fakat öğleden sonra toplantıya katıldığını ifade etti.

Öte yandan 5 Aralık’ta Kastamonu’da yapılacak toplantının da meclis toplantılarıyla çakıştığını belirten Canbaz, Kastamonu’da yapılacak toplantıya katılacağını kaydetti.