Dunlop

“İlimiz ve ülkemiz sizin gibi başarılı kişilerden hizmet bekliyor”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dr. Mustafa Ekrem Dımbıloğlu Çankırı Şehri Öğrencileri ve Fakirleri Yardım Vakfı ödül töreni yapıldı

Eroğlu “İlimiz ve ülkemiz sizin gibi başarılı kişilerden hizmet bekliyor”

Dr. Mustafa Ekrem Dımbıloğlu Çankırı Şehri Öğrencileri ve Fakirleri Yardım Vakfı’nın Çankırı merkezindeki ilk ve ortaöğretim okullarını 2010–2011 öğretim yılında birincilikle bitiren öğrencilere ödül töreni yapıldı.

 

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan törene Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Kesik, Vakıf Başkanı Atıf İyisezer ve üyeleri, İlk ve Ortaöğretim Okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması akabinde Dr. Mustafa Ekrem Dımbıloğlu Çankırı Şehri Öğrencileri ve Fakirleri Yardım Vakfı Müdürü Hidayet Eroğlu açılış konuşması yaptı.

Eroğlu, Vakıf Senedinin 3. maddesi 1. fıkrası gereği 2010–2011 öğretim yılında ilimiz merkezindeki ilk ve orta öğretim okullarını birincilik ile bitiren öğrencilere ödül verilmesi gerektiğini belirterek, Vakıf kurucusu ve müteveffa Başkanı Dr. M. Ekrem Dımbıloğlu’nu rahmetle andı.

Çankırı’da doğmuş, Çankırı’nın bir evladı olarak birikimini Çankırı’daki öğrencilere ve fakirlere yardım amacı ile kurulan vakfın, 1998 yılından bugüne kadar vakıf senedi amacına yönelik çalışmalarına devam ettiğini belirten Eroğlu “Her yıl olduğu gibi bugün de ilk ve orta öğretim okullarını 2010–2011 öğretim yılında birincilikle bitiren öğrencilere ödüllerini vereceğiz. Okul birincisi öğrencilerimizi vakıf olarak yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“Başarı devam ettiği takdirde anlam taşır” diyerek öğrencilere seslenen Eroğlu “İlimiz ve ülkemiz sizin gibi başarılı kişilerden hizmet bekliyor. Hızınızı kaybetmeyin. Zamanınızı iyi kullanın. Onun için de sizlere saat takdim ediyoruz” dedi.

Son olarak Eroğlu, öğrencilerin başarısında emeği geçen öğretmen, okul yöneticisi ve velilere teşekkür etti.

Açılış konuşması sonrasında katılımcılar tarafından Çankırı Merkezindeki İlk ve Ortaöğretim Okullarını 2010–2011 öğretim yılında birincilikle bitiren öğrencilere kol saati ve günün anısı için hazırlanmış birincilik sertifikaları verildi.

Dr. Mustafa Ekrem Dımbıloğlu Çankırı Şehri Öğrencileri ve Fakirleri Yardım Vakfının ödül töreni hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.