“Hepiniz hakkınızı helal edin”

8 Ocak 2009 tarihinde ilimizde göreve başlayan ve yaklaşık olarak 2,5 yıl görev yaptıktan sonra bugün itibariyle emekliye ayrılacak olan Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, dün akşam saatlerinde gazetemizi ziyaret etti.

13 Hazirandan bu yana veda turlarına devam eden Vali Uzun, dün gün boyunca sürdürdüğü veda gezilerine basın kuruluşları ziyareti ile noktayı koydu.

Gazetemize yaptığı veda ziyareti esnasında neşeli olduğu gözlenen Uzun, ilk olarak gazetemiz imtiyaz sahibi Kazım Kayıkçı’ya geçirdiği kalp ameliyatı sebebiyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çankırılılarla beraber 2,5 yılı tamamladıklarını belirterek “ Ocak 8’de göreve başladım. Tamı tamına 2,5 sene 13 gündür buradayım. Çankırılılarda gerçekten bir asillik var. Buradan ayrılırken sizden ayrılacağımın üzüntüsünü çekiyorum. Çankırı Kurtuluş Savaşından bu yana yiğitçe yaşamıştır. Bu yüzden Çankırı’daki Türk bayrağı diğer illerdekinden biraz daha farklı dalgalanır. Bence Çankırı Türkiye’nin çimentosudur” dedi.

Son zamanlarda Çankırı’ya daha çok alıştığını dile getiren Uzun, “ Nedendir bilinmez içimde Çankırı’ya karşı tarifsiz bir bağ oluştu. Sizlere çok bağlandım. Bu şirin Anadolu kentinde görevde kaldığım süre boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bu mutlulukla ve sizden ayrılmanın üzüntüleri içerisinde buradan ayrılıyorum. Hatam kusurum olduysa affedip, hakkınızı helal etmenizi istiyorum” dedi.

Personelle tek tek vedalaşarak helallik isteyen Vali Uzun, gazetemizden ayrılırken, gazetemiz idarecileri de kendisine bundan sonraki yaşamında mutluluklar dilediler.