Dunlop

“Hazine boşa akıyor”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi Kasım ayı 3. birleşimi dün İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda Osman Canbaz başkanlığında bir eksikle toplandı.

Tek gündemin görüşüldüğü toplantıda Çavundur’da bulunan termal suyun 9,4 lt/sn’sinin kiraya verilebilmesi için İl Encümenine yetki verilmesi hususu görüşüldü. İsmail Atakul tarafından kaplıca suyunun diğer bölümlerinin de ihale edildiğinin aktarılmasından sonra söz alan Meclis Başkanı Osman Canbaz, “Toplantıya girmeden önce bu konu hakkında birkaç görüşme yaptım. İhale edeceğimiz suyun günde 1200 kişiye yeteceğini öğrendim. Maalesef şu anda bu hazine boşa akıtılıyor. Çünkü yeterli talep yok. Arz talep meselesi. Kaplıca turizminin geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum ve bu suyun tamamı yerine yarısının ihale edilmesini öneriyorum” dedi.

Daha sonra söz isteyen Meclis Üyesi Tevfik Rüştü Özgür, meclis üyelerinin yeterli bilgiye sahip olmadıklarını belirterek, “Bence daha detaylı bilgiye ihtiyacımız var. İşin tüm ayrıntılarını öğrenelim, daha sonra ihale edelim. Ne acelemiz var” dedi.

Firmaların taleplerinin okunmasından sonra Meclis Başkanı Osman Canbaz, konuyla ilgili Araştırma ve Geliştirme Komisyonu’nun detaylı inceleme yapmasını meclisin oylarına sundu. Oy birliği ile kabul edilen maddeden sonra toplantı dilek ve temenniler ile son buldu.