“Hainler Yine İş Başında”

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke Van Başkale’de meydana gelen ve 3 askerimizin şehit olması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

“Yine şehit, yine kan, yine gözyaşı ve acı” diyen Teke, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“01 Ağustos 2011 – Pazartesi Saat: 15.45 sularında VanBaşkale karayolunda, terör örgütü Pkk üyelerini taşıyan otomobilden, askere araca el bombası atılması ve uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu  1 astsubayla 2 uzman çavuş şehit oldu.  4 asker de yaralandı.

Son bir aydır vatan uğruna kanlarını bu kutsal vatan toprağına akıtıp şehadet şerbetini içen otuz’ a yakın vatan evladına Cenab-ı Allah dan Rahmet acılı ailelerine sabırlar diler, kahraman gazilere de acil şifalar dileriz.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve bölgede görev yapan güvenlik kuvvetlerinin tamamen bölge halkının huzur ve güvenliği ve kendi güvenlikleri haricinde Pkk terör örgütüne karşı hiçbir operasyon düzenlemedikleri bir dönemde hainlerin bu şekilde kalleşçe saldırıları başta tüm Türk halkı olmak üzere, şehit ve gazi ailelerini derinden yaralamakta ve kahretmektedir.

Sayın Başbakanımız’ dan akan bu şehit kanının  durması için devletin tüm birimleriyle  top yekün Pkk terörüyle mücadele ederek, bu hainlerin hak ettikleri dersin verilip, köklerinin kazınmasını büyük Türk milleti ve şehit ve gazi aileleri adına istiyor ve bekliyoruz”