Dunlop

“Habur’da yapılan yanlış devam ediyor”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya ve İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt bir dizi inceleme ve çalışmalarda bulunmak üzere dün Çerkeş İlçesine geldi. Cumhuriyet Halk Partisi il Başkanı Fikret Tatlıcı ile birlikte Çerkeş ilçesini gezen milletvekilleri vatandaşlarla sohbet etti.

Çerkeş ilçesini ziyaret eden CHP milletvekilleri M. Rıza Yalçınkaya ve Kadir Gökmen Öğüt’ün ilçe ziyareti esnasında gündeme damga vuran konu ise Hakkari’de yapılan hain saldırı ve 24 askerimizin şehit edilmesi oldu.

İlçe ziyareti esnasında her iki milletvekili de yaşanan hain saldırıyı kınarken, “Ateş düştüğü yeri yakıyor. Yine analar ağlıyor” dediler.

“Yaşanan olaylar mutluğumuza gölge düşürdü” diyen Yalçınkaya, “Bir önceki gün Bitlis’de bugün ise Hakkari’de hain saldırı oldu. İçimiz kan ağlıyor, ülke yangın yerine döndü.. İktidar üzerine düşen görevi yerine getiremiyor. Siyasi iktidar terör konusunda kararlığını göstermeli ve üzerine gitmelidir. 9 yıldır iktidarda olan bu hükümet mutlaka kararlı adımlar atmalı. Eğer hükümet bin bu işi yapamıyorum ve destek istiyorum diyorsa tüm siyasi partiler ve STK’larla işbirliği yapmalı. Biz CHP olarak samimiyetle söylüyorum her adımın arkasındayız ve destekleriz.. Ülke tam bir yangın yerine dönüştü ve bu yangını söndürmek siyasi iktidarın görevidir. Hükümet en büyük yanlışı Habur’da yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Açılım açılım dediler işte gelinen nokta gözler önünde.

Şehitler üzerinden kesinlikle siyaset yapmak istemiyoruz ama iki günde otuzdan fazla vatan evladını şehit verdik, anaların yürekleri şuan kan ağlıyor. Bu ülkede birileri yanlış yapıyor ve bu yanlışlıktan mutlaka kurtulmak lazım” dedi.