“Geri dönüşüm için önce çocuklar”

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında,125. Yıl Ana Okulu ve Çankırı Çevre Orman İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve bu yıl 2.si düzenlenen  “Geri Dönüşüm İçin Önce Çocuklar” etkinliği Karatekin Parkında gerçekleştirildi.

Proje hakkında bilgi veren 125. Yıl Ana Okulu Müdiresi Şule Yurdunkulu, “İyi Davranışların alışkanlık hale gelebilmesini sağlamak için eğitime Okul Öncesi dönemde başlamak gerekiyor, Beynin hızla geliştiği ve öğrenme potansiyelinin en yüksek olduğu bu ilk yılların geleceğe etkisi oldukça büyüktür. Küçük yaşta geri dönüşüme karşı gelişecek olumlu tutum ve davranışlar ilerde doğayı seven, içinde bulunduğu çevreye değer veren ve hayat boyu geri dönüşümü hem evde hem işyerinde uygulayan ve uygulanmasını teşvik eden yetişkinler olmalarını sağlayacaktır. Sağlıklı, temiz, güvenilir ve güzel görünen bir çevrede yaşamak bütün insanların hakkıdır. Bu düşünceyle yola çıkarak geçen yıl birincisini yaptığımız “Geri dönüşüm için önce çocuklar” Projemizi destekleyen İl yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Vali Şemsettin Uzun, atık maddelerden oluşturulan sergiyi gezdi ve çocuklara şeker verdi. Vali Uzun ayrıca vatandaşlara fidan dağıttı.