“Fransız Mallarını Boykot Etmek Yetmez”

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, sözde Ermeni soykırımı iddiasını inkar edenlerin cezalandırılmasını öngören kanunun Fransa’da çıkarılması üzerine basın açıklaması yaptı.

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, sözde Ermeni soykırımı iddiasını inkâr edenlerin cezalandırılmasını öngören kanunun Fransa Meclisi’nde onaylanmasını protesto etti ve “İnsanlık adına utanç ve kaygı veren bir karardır, cehalet kokuyor, kin kokuyor. Demokrasi ve laiklik örneği bilinen Fransa’da bilim ve yargı, meclisin ve senatonun mutlak kontrolüne girmiştir” diyerek tepki gösterdi.

Uzun, Fransa’da onaylanan yasayla ilgili olarak:  “Alınan bu kararı Saadet Partisi olarak şiddetle lanetliyoruz. Fransa İslam’a, Müslümanlara ve özellikle Türkiye’ye karşı sürekli düşmanca tavırlar sergilemekteydi. Maalesef bu düşmanlığın dozajı giderek artmıştır. Fransa Devlet okullarında başlatılan başörtüsü yasağı bilahare sokağı da kapsayacak şekilde genişletilmiştir. Son kararla da düşmanca tavrını Türkiye’ye karşı doruk noktasına çıkarmıştır.

Adalete Dayalı Yeni Bir Dünya

Tarih göstermiştir ki Fransa dünya barışına hiç bir zaman katkı sağlamamıştır. Bir çok ülkeye sadece sömürü maksadıyla girmiş, arkasında da kan ve gözyaşı bırakmıştır.  Bugün dünyanın barışa  ve huzura her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. Bunun da tesisi ancak ‘Adalete Dayalı Yeni Bir Dünya’nın kurulması ile mümkündür.

Fransız Mallarını Boykot Etmek Yetmez

Bizler tabi ki Fransız mallarını boykot ediyoruz. Fakat asıl boykot edilmesi gereken, Fransız hayranlığıdır. Bizler Fransa’dan devşirilen ulus devlet anlayışını da boykot ediyoruz. Bizler Fransız kültürünün yansıması olan fuhşiyatı, ahlaki ve manevi tahribatı da boykot ediyoruz.  Bizler batı medeniyetinin, batı ittifakının yanlış olduğunu biliyoruz ve diyalog adı altında yapılmak istenen medeniyet ittifakı görüşmelerinin bize hiçbir şey kazandırmadığını hatta bir çok değerimizin de yok edildiğini vurgulamak istiyoruz.

Fransa Medeniyeti  İflas Etmiştir

Tanzimattan beri Avrupa hayranı sözde aydınlarımızın, milli değerlerimizi hakir görerek sürekli taklit etmek istedikleri Avrupa işte tüm çıplaklığıyla bir kez daha gözler önündedir. İfade etmek gerekir ki Avrupa’dan ithal ettiğimiz, ahlaki yozlaşmadan başka bir şey değildir. Yıllardır içine girmek istediğimiz Avrupa Birliğinin aslında ne olduğunu anlamak için çok önemli bir fırsatla karşı karşıyayız.  Başbakanımızın Fransa’ya karşı takındığı tavrı elbette destekliyoruz, lakin bizim beklentimiz başbakanın Kanunî Sultan Süleyman Han’ın sözlerini taklit etmesi değil O’nun gibi tavır sahibi olmasıdır.

Bizler bu zihniyeti çok iyi biliriz. Bu kara zihinler 1500 yıl önce, acıktığında nasıl kendi putlarını yedilerse şimdi de faydacı davranarak basit çıkarlar uğruna demokrasi ve insan hakları ilkelerini hiçe saymaktadırlar.

Bu sebeple iktidarıyla, muhalefetiyle meclisimizi D-8’leri canlandırmaya, ‘İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatı’nı daha etkin bir yapıya kavuşturmak için çaba göstermeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” dedi.

he��: �~`9x                                                                                              Dr. Ahmet K. MASTI

 

 

“Tamah yüzünden hak, sana batıl görünür. Tamah yüzünden sende yüzlerce körlükler artar, durur.”

 

                                                                                                          MEVLANA