“Enkaz altında kalan hayaller bizim”

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, Van’da meydana gelen deprem nedeniyle bir açıklama yaptı. Uzun açıklamasında şunları belirtti: “Ülkemiz, Van’dan gelen deprem ha­berleriyle yine sarsıldı. Bize ulaşan haberlere göre, ihtiyarı, genci, kadını, erkeği bu cennet vatan’da aynı duy­guları paylaştığımız, aynı bayrağın altında onurla yaşadığımız, kendi öz evlatlarımızı, canlarımızı hayatımız boyunca unutamayacağımız yeni bir depremde kaybettik. Yüreklerimize yeniden hüzün çöktü. Deprem gerek büyüklük, gerek etkilediği alan, ge­rekse sebep olduğu maddi ve manevi kayıplar açısından çok acı olmuştur.

Orada kaybolan canlar, yitirilen ya­rınlar, enkaz altında kalan hayaller bizim.

Depremin izlerini, yaralanarak, sa­katlanarak üzerinde taşıyan her can biziz… Yakınları vefat eden, mal ve can kaybına uğrayan, yaralanan her kardeşimizin acısını aynı derecede hissediyoruz.

Bu acıları daha önce de yaşa­dık. Görünüşe bakılırsa daha da ya­şayacağız. Ülke genelinde ihtiyaç duyulan tedbirlerin, önlemlerin, uy­gulamaların yerinde ve zamanında yapılmasını, gerekli bilgilendirmelerin yapılmasını, kısaca ders çıkarmamı­za vesile olmasını diliyor, kaybettiği­miz kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve metanet, yarala­nan, sakatlanan ve etkilenen tüm kardeşlerimize, vatandaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Yüce Rabbimiz­den bu tür olayları bizlere bir daha yaşatmamasını niyaz ediyorum.”