“Emekliyiz Gönüllüyüz” ekibi çocukları yalnız bırakmadı

“Emekliyiz Gönüllüyüz” projesi kapsamında görevli olan 9 öğretmen, dün Korgun Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yurdunda düzenlenen programda çocukları ve gençleri yalnız bırakmadı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün himayesinde gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi olan “Emekliyiz Gönüllüyüz” Projesinde görevli 9 öğretmen, dün Pedagog yazar Ali Çankırılı’nın seminerine gelerek çocukları ve gençleri yalnız bırakmadılar. Geçen yıl 5 pilot ilde başlayan ve bu iller arasında bulunan Çankırı “Emekliyiz Gönüllüyüz” ekibi, bu projedeki görevine devam ediyor. Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşlarda devam edecek olan projede görev alan 9 emekli öğretmen çocukların gelişimine katkıda bulunacak.

Korgun Sevgi Evleri, Eldivan Çocuk Yuvası ve 100. Yıl Yetiştirme Yurdunda kalan çocuklar ve gençlerle birlikte sosyal, sanatsal ve sportif etkinliklerde görev alacak öğretmenler, çocukların zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimine katkıda bulunacaklar.

Ayrıca yeni yapılan sevgi evlerinde 37 genç konaklıyor. Burada kalan öğrencilerin artık yurt havasından tamamen kurtularak, kendi evlerinde sahip olduklarını dile getiren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Yasin Vural, “Evlerde 10 kişi kalıyor. Odalarda ise ikişerli ve üçerli gruplar halinde kalıyorlar. Artık çocuklarımız kendi evlerine kavuştular. Bu olay gerçekten çok önemli” ifadelerini kullandı.