Dunlop

“Düşmek yok, gelmek var!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Emniyet Müdürlüğü Şehit Nurettin Cinsoy Polis Merkezi Amirliği yenilenen görüntüsü ile açıldı.

 

Açılış törenine Vali Vahdettin Özcan, İl Jandarma Komutanı J.Albay Şakir Uslu, Askeri Şube Başkanı Personel Albay Sinan Melül, Defterdar Durmuş Kuşak, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Yıldız, emniyet personeli ve yardımsever işadamları katıldı.

 

Açılış konuşması yapan İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, Polis Merkezi Amirliği’nin 1985 yılında açıldığını, Vali Ayhan Çevik suikastı sonrasında bu Merkez Amirliğinin isminin o olayda şehit düşen polisimiz Nurettin Cinsoy’un Bakanlık Kararı ile isminin verildiğini belirterek “Polis Merkezi bütün Çankırı’nın malıdır. İsteyen herkes Polis Merkezine gelip, çayını içebilir. Eskiden söylendiği gibi “polis karakoluna düşmek” tabirini kullanmaya gerek yok. Her zaman polis merkezimiz insanımıza açıktır.” diyerek “Polis Merkezinde yapılan işlem ve faaliyetler kayıt altında tutulmaktadır.” dedi.

Açılış konuşması sonrasında “Kazasız belasız, insan haklarına uygun bir hizmet dileğiyle başarılar diliyorum” diyen Vali Vahdettin Özcan, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu ve işadamı Kamil Filiz tarafından açılış gerçekleştirildi.

 

Açılış kurdelesinin kesilmesi ile Şehit Nurettin Cinsoy Polis Merkezi Amirliği’nin yenilen odaları, nezarethaneleri gezildi.

 

Nezarethaneler hakkında görüşlerini belirten Vali Özcan “Türkiye sıkıntılı noktalardan bu duruma geldi. Artık nezarethaneler de yapılan uygulamalar hem görüntüleniyor, hem de ses kaydı altına alınıyor. Bu çalışmaların insan hak ve özgürlüklerini öne alacak şekilde devam ettirilmesi hepimizin dileğidir” dedi.

 

Şehit Nurettin Cinsoy Polis Merkezi Amirliği bakım ve onarım çalışmalarında desteklerini esirgemeyen İşadamları; Kamil Filiz, Ahmet Kılıç, Tuğrul Akdoğan, Ergül Tekmen, Can Özkan, Mehmet Kaplan, Aslan Sevindim, Şaban Bağdinli, Mustafa Acar, Kasım Akçakaya ve Servet Sevindim’e plaketleri katılımcılar tarafından verildi.