Dunlop

“Cenaze” ortada kaldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çarşamba günü Çankırı Valiliği ve Karatekin Üniversitesi tarafından organize edilen Atatürk’ü Anma programında yaşanan skandalın yankısı devam ederken, Üniversite tarafından verilen 18 Kasım tarihi de fiyaskoyla sonuçlandı. Programın 2. denemesinde de salondaki tüm koltuklar boş kaldı.

Bilindiği gibi Çankırı Valiliği tarafından dağıtılan 10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 73. yıl dönümü ve Atatürk Haftası anma programı kitapçığına göre 16 Kasım’da Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘Atatürk’ün cenaze töreni’ konulu konferans verilmemiş ve salona gelen yaklaşık 100 öğrenci salonu terk etmişti.

Dün 2. denemesi yapılan programda katılımcı sayısı 2 elin parmaklarını geçmedi. Vali ve Rektör yardımcılarının katıldığı programa öğrenciler ve halk katılmazken, programdan istenilen verimin alınamadığı gözlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ayrıca ses sisteminin kötü oluşu da dikkatlerden kaçmadı. Konuşmacı olarak kürsüye çıkan Yardımcı Doç. Dr. İsmet Üzen’in konuşma yapacağı mikrofonda arıza yaşandı.

Giderilen arıza sonlarında konuşmasına başlayan Üzen, Atatürk’ün ölümüyle ilgili çeşitli bilgiler verdi. Üzen ayrıca, 21 Kasım 1938 tarihinde Çankırı’da Atatürk için anma töreni yapıldığını aktardı.

Programın sonunda Atatürk resimleri bulunan sergi beğeniye sunuldu.