“Çankırı küçük yer demeyin”

Uyuşturucu ve zararlı maddelerle daha etkin mücadele edilmesi amacıyla İl Müftülüğü tarafından bayanlara yönelik konferans verildi. Daha önce Çankırı İl Müftülüğünce Çankırı merkez ve merkeze bağlı köylerindeki imamlar ile bayan Kur’an kursu öğreticilerine yönelik verilen Uyuşturucu ve zararlı maddelerle daha etkin mücadele seminerinin ikincisi dün bayanlara yönelik gerçekleştirildi.

KOM şubesi polis memurları Yücel Pasenli tarafından verilen seminere katılım oldukça yoğun oldu. Çağın en büyük tehlikelerinden biri olan uyuşturucu kullanımının her geçen gün arttığını ve kullanım yaşının da düştüğünü belirten Pasenli, “Çankırı küçük yer. Burada bu tür maddeler bulunmuyor diye sakın bir hisse kapılmayın. Dönem o dönem değil artık” dedi.

Pasenli konuşmasının devamında, “Çocuklarınız bugün yanınızda. Onları bir şekilde takip edebiliyorsunuz. Yarın üniversite hayatına başlayacak. Onun için bu tür zararlı alışkanlıklar hakkında bilginiz olsun. Yoksa yarın çocuğunuz elinizden kayıp gidebilir, tuzaklara düşebilir” dedi.

Uyuşturucu ve zararlı maddelerle daha etkin mücadele edilmesi konusunda seminerler verdiğini, fakat katılımların çok az olduğunu da aktaran Pasenli, “Şurada bir konser olsa herkes gelir. Ama bu konu sizin ve geleceğiniz olan çocuklarınız için çok önemli” dedi.

Gerçekleştirilen konferansta Pasenli, uyuşturucu maddeler, bağımlılık, bağımlı olan kişiyi tanıma gibi konularda bilgi verirken özellikle bu tür maddelere başlamada arkadaş çevresi ile medyanın büyük rol oynadığını aktardı ve uyuşturucuya başlayan kişilerin nasıl başladığı konusunda kısa kısa filmler gösterdi.

Yazarlarımız Hakkında