“Çankırı’da çadır yok”

İl Genel Meclisi’nin dünkü toplantısında Savunma Hizmetleri bütçesi görüşüldüğü esnada söz alan Meclis Üyesi Visali Kara, doğal afetlere dikkat çekerek Çankırı’nın bu konuda yetersiz olduğunu savundu.

Ünür Beldesi’nde geçtiğimiz günlerde çıkan yangına değinen Kara, doğal afetler karşısında bütçenin güçlü olması gerektiğini söyledi.

Doğal afetler sonrası halkın mağdur edilmemesi gerektiğini belirten Kara, “Maalesef Çankırı’da küçük afetlerde bile kullanacağımız çadır yok. En azından 3 –  4 adet küçük afetler sonrasında kullanacağımız çok amaçlı konteynırlar alamaz mıyız ? Bence buna bir bütçe ayırmalıyız. Biz özel idare olarak afetlere ne kadar hazırlıklıyız?” dedi.

Ardından konu hakkında bir açıklama yapan Meclis Başkanı Osman Canbaz, durumun ehemmiyet gerektirdiğini belirterek, “Bu problemler sadece Çankırı’da değil, tüm Türkiye’de var. Maalesef kendi öz kaynaklarımızla buna ayırabileceğimiz imkânlar kısıtlı. Bizim imkânlarımız şu anda buna yetmiyor. Bunlar beklenmedik olaylar olduğu için, hazırlıklı olmakta oldukça zor” dedi.