Dunlop

“Bu yüce millet İstiklal Savaşı’nda bile bu kadar şehit vermedi”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer UZUN, Hakkâri-Çukurca’da 11 askerimizin şehadetine neden olan hain pusuyu lanetledi. UZUN: “Yeter artık. Bu yüce millet İstiklal Savaşı’nda bile bu kadar şehit vermedi.

Mübarek Ramazan ayının manevi iklimine mayın döşeyen bu alçaklar, Kürt kardeşlerimizin hakkını savunuyor olamazlar. Bunlar ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçlerin taşeronudur. Amaçları da bin yıldır var olan kardeşlik ortamını sabote etmek ve bu yolla Türkiye’yi zayıf düşürmektir. Ancak bu hain saldırıyı gerçekleştiren taşeronlar ve onların arkasındaki güçler bilmelidir ki, hiçbir zaman bu karanlık emellerine ulaşamayacaklar” dedi.

Uzun, Çukurca’daki hain pusuda şehit olan 11 asker için yayınladığı başsağlığı mesajında şunları kaydetti: “Gün geçmiyor ki teröre kurban verdiğimiz şehitler, ocaklarımıza ateş, mutluluklarımıza acı, sevinçlerimize hüzün düşürmesin. Bu hain saldırılarda hayatını kaybeden askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Kederli ailelerine ve milletimize sabır niyaz ediyorum.

Bu saldırıları Allah inancı olan bir insanın yapması asla mümkün değildir. Çünkü bizim inancımızda, bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Bunlar ipleri dış güçlerin elinde bulunan kuklalardır, taşeronlardır. Bunların insanlıklarından bile söz edilemez. Kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğunlaştığı Ramazan ayının manevi ikliminde yapılan bu alçaklığın başka bir açıklaması olamaz. Tam 27 yıldır, terörle mücadele ediyoruz. Türkiye’nin başına bela olan bu kirli terör saldırılarında, İstiklal savaşında verdiğimiz şehitten daha fazla askerimizi kaybettik. Resmi kayıtlara göre Kurtuluş Savaşı’nda verdiğimiz toplam şehit sayımız 10.785’tir.

1984 yılından 2009 yılına kadar kaybettiğimiz insan sayısı ise 50.000’den daha fazladır. “Bu problemleri biz çözeriz” diyen partilere biz de sormak isteriz: “Kaç yıldır Meclis’tesiniz Neyi bekliyorsunuz? Bu zamana kadar niçin çözmediniz?

Biz diyoruz ki, Artık laf değil icraat zamanıdır. Kısır kavgalarla, içi boş polemiklerle, bu milletin enerjisini, umudunu tüketmeyin. Terör bu milletin ortak ızdırabıdır.. İktidar ve muhalefet, bu konuda siyasi hesap peşinde koşmak yerine ortak bir kararlılık ortaya koymalıdır. Saadet Partisi olarak bu konuda her türlü destek ve katkıyı vermeye hazırız” dedi.