“Bu Sorular Cevaplanmalı!”

 Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde Bitlis’te ve diğer bölgelerde  meydana gelen, hain saldırıları lanetledi.

Uzun, askerlerimizin şehit olduğu ve yaralandığı hain saldırılarla ilgili yaptığı açıklamada ; “Bunlar insanlıktan nasibi olmayan eli kanlı katillerdir. Ülkemizi kardeş kavgasına sürüklemek isteyen kiralık taşeronlardır. Bu alçak saldırıları gerçekleştirenleri bütün nefretimizle lanetliyoruz.

Bitlis’de 8 şehit, Hakkari’de 24 şehit. Bitlis’teki şehitlerimizden birisi henüz 4 yaşında Hiranur isminde masum bir bebek. Diğeri 13 yaşında henüz gençliğinin baharında masum bir evladımız. Neredeyse hergün bir veya birkaç yeni hain saldırı ile yüreğimiz dağlanmaktadır.  Bu tablo terörün ne kadar vahşileşebileceğinin en büyük kanıtı. Yüreğimiz kan ağlarken Hakkâri’den gelen 24 şehit haberi.  Bu saldırıyı yapanlar Kürt kardeşlerimizin hakkını savunuyor olamazlar. Bunlar ipleri dış güçlerin elinde bulunan kuklalardır, taşeronlardır. İnsanlıktan en ufak bir nasibi olmayan eli kanlı katillerdir.” dedi.

BU SORULAR CEVAPLANMALI!

PKK’nın dış güçler tarafından yönlendirildiğine dikkat çeken Uzun, yabancı istihbarat örgütlerinin bölgedeki faaliyetlerine dikkat çekti. Açıklamasında bazı soruları da gündeme taşıyarak şunları söyledi:

“PKK bu silah ve muhimmata nasıl ulaşmaktadır?

Tırnak makasının geçirilemediği bu bölgeye, silahlar, mayınlar ve hatta füzeler nasıl ve hangi yollarla geçirilmektedir?

Ülkemizi sırtından hançerleyen bu kirli organizasyonun içinde hangi ülkeler yer almaktadır?

Bu ülkeler içinde Türkiye’ye müttefikmiş gibi görünen kaç ülke vardır?

PKK’nın kullandığı silahlar hangi ülke menşelidir?

Yıllardır dost ve müttefikimiz ABD ile istihbarat paylaşımından söz edilmektedir. Bu nasıl istihbarat paylaşımıdır ki, her gün bir karakolumuz, hergün bir taburumuz kimsenin haberi olmadan hedef olabiliyor?

Bazı kaynaklar bölgede 3 binin üzerinde yabancı istihbarat elemanın cirit attığını belirtmektedir. Yine aynı kaynaklar K. Irak’ta kürt gibi giyinen ve Kürtlerden daha iyi Kürtçe konuşan bine yakın Mossad ajanından bahsetmektedir. Bu ajanlar ne tür faaliyetlerle bulunmaktadır?
Tüm bu ve benzeri sorular artık açıkça ortaya konmalı ve bu karanlık organizasyonun perde arkası cesurca deşifre edilmelidir.” diye konuştu.

Açıklamasında provokasyonlara karşı sağduyu çağrısında bulunan Uzun: “ Açıktır ki bu saldırıların amacı ülkemizi bölmek, milletimizin arasına düşmanlık tohumları ekmektir. Bunun için Masum bebekleri bile hedef almaktan çekinmemektedirler. Ancak bu kiralık taşeronlar ve onları kiralayan şer odakları bilmelidirler ki bu karanlık emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. Çünkü Biz Kürd’üyle Türk’üyle aynı şerefli milletin çocuklarıyız. Çanakkale’de, İstiklal mücadelesinde el ele, omuz omuza, aynı toprak, aynı bayrak, aynı inanç için can verdik. Omuz omuza şehit düştük. Bu kardeşlik, yeni yeşermeye başlamış bir filiz değil bin yıllık köklü bir çınardır. Bütün milletimize sesleniyorum. Gün her zamankinden fazla birlik olma günüdür. El ele, omuz omuza verme günüdür. İnanıyorum ki milletimiz sahip olduğu engin sağduyu ve tarihi tecrübesiyle bu karanlık oyuna gelmeyecektir.” diye konuştu.

Ancak her geçen gün artan terörist saldırıların teröre karşı alınan tedbirlerin yetersizliğini ortaya koyduğunu söyleyen UZUN; mevcut politikalarla teröre çözüm bulunamayacağının anlaşıldığını vurguladı. “Üzüntümüz şudur ki ülkemiz zaman kaybetmektedir. Milli Görüş politikalarına dönülmediği sürece, yüreğimize ateş, ocaklarımıza hüzün düşmeye devam edecektir” dedi.

“Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Şehitlerimizin ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Emniyet Genel Müdürlüğümüze, Yüce Milletimize Cenab-ı Allah’dan sabrı cemil niyaz ediyorum” diye konuştu.