Dunlop

“Bu memlekete büyük ihanet ettiler”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önceki gün Çankırı AKP İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç hedefine yine muhalefeti aldı. Üzerinden sert açıklamaların yapıldığı TOKİ konusuna değinen Dinç, yine sert eleştirilerde bulundu.

TOKİ projelerinin hızla devam ettiğini söyleyen Dinç, “TOKİ bazılarını çatlatırcasına devam ediyor. Burada halkı değil, TOKİ’ye engel olanları, işin arka planında duranları kastediyorum. Onlar bu memlekete büyük ihanet ettiler. Bunu buradan bir kez daha haykırmak istiyorum. Bunun vebali onlardan elbet sorulacak. Onların kafaları basmayabilir, gelsinler belediye başkanına sorsunlar. Ben daha önce Dikmen projesinde çalıştım. Buradaki projeyi başlatmadan 6 ay önce araştırmalara başladık. Gittik evleri tek tek gezdik. Aynı anda oradaki vatandaşlar arasında anket yaptık. Vatandaşlarımızın %90’ı bunu kabul etti ve biz bu işe girdik. Kafamıza göre başlatmadık, evleriyle ilgili vatandaşlardan çok bilgiye sahibiz. Siz çatlayacaksınız diye biz iş yapmayacak mıyız?” dedi.

TOKİ bölgesindeki çalışmaları sık sık yerinde incelediğini kaydeden Dinç, “Onlar şimdi oraya çıkamıyorlar. Halk bizi kandırdınız diye yüzlerine tükürecek. Vatandaşlarımızdan şu anda büyük ilgi ve talep var, bizim burası ne zaman başlayacak diye soruyorlar” dedi.