Dunlop

“AVM’ler vatandaşlara daha iyi hizmet veriyor”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

27 Şubat–4 Mart tarihleri arasında kutlanan  Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Defterdar Durmuş Kuşak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığını ziyaret etti.

Küçük esnafların zor durumda olduğunu belirten SMMMO İl Başkanı Uğur Altıparmak  ‘’Sayın defterdar krizden en çok biz etkilendik. Gün geçtikçe iş yerine kepenk vuran küçük esnaflar çoğalıyor. Bu sene ayak seslerini duyuyoruz, ama 1 sene içinde tamamen etkisini göstermesinden korkuyoruz. AVM’ler geldi, küçük esnaflar ortadan birer birer kalkıyor. Yunus AVM’nin Çankırı’nın tam ortasına kurulması büyük sıkıntı. Şehir içi çok bunaldı, trafik sorunu bir hayli arttı ‘’ dedi.

Tüm Çankırılı vatandaşların ve esnafların zamana ayak uydurmak zorunda olduğunu söyleyen Durmuş ‘’ Herkes zamana ayak uydurmak zorunda. AVM’ler vatandaşlara daha iyi hizmet veriyor. Eskiden rekabet yoktu. Ali, Mehmet ne getirirse ve kaça satarsa vatandaşlar onu almak zorundaydı. Fakat artık AVM’de  çok fazla marka ve aralarında çok büyük rekabetler var. Bundan en çok vatandaşlarımız yararlanıyor. Bir dükkan bir ayakkabıyı 80 TL’ye satarken diğer taraf aynı kaliteyi 60 TL’ye satıyor. Yani anlayacağınız, küçük esnaflarımız da aralarında bir ortaklık oluşturarak Yunus içerisinde bir mağaza açmalılar ‘’ dedi.

Esnafların ayakta durabilmesi ve tutunabilmesi için zamana ayak uydurmasını öneren Durmuş ‘’ Esnaflar uyum sağlamalı. Ben 5 sene oldu buraya geleli ve 5 senede büyük alışveriş merkezleri anormal bir şekilde arttı. Benim hep söylediğim bir sözüm var ‘ vatandaşın yararına olan her hizmeti severim. Bilinçsizce iş yeri açan küçük esnafımız maalesef hala çok fazla. Kafanızı kaldırıp bulvar boyu bakarsanız adım attığınız yer telefoncu. Bu çok düzensiz bir iş yeri açma şekli. İnsanlar hangi birinden alışveriş yapacağını şaşırıyor “ dedi.