Dunlop

“Antrenman yapacak sahamız bile yok”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan dün Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Çankırı İl Temsilciliği’ni ziyaret etti. Sabah saatlerinde gerçekleşen ziyarete Vali Vahdettin Özcan’ın yanı sıra Gençlik Spor İl Müdürü Seyfettin Turan ve Gençlik Spor çalışanları katıldı.

Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Çankırı İl Temsilcilisi Ahmet Çardak, amatör sporların Çankırı’daki sıkıntıları hakkında Vali Özcan’a brifing verirken “Antrenman yapacak sahamız bile yok” dedi.

Vali Özcan, spora destek olacağını ve kendisinin de il müdürleriyle birlikte haftanın iki günü spor yaptığını kaydetti. Çankırı’daki antrenman sahalarına da değinen Özcan, “Bana sorarsanız ben suni çim sahalara para verme taraftarı değilim. Ayrıca Çankırıspor’un imar ile ilgili bir problemi vardı. Geçen gün belediye meclisinden geçti, ben de onayladım. Kısa sürede oraya bir antrenman sahası yapılacak” dedi. Fatih Stadı konusuna da değinen Özcan, şu an stat üzerinde hukuki bir işlem olduğunu ve konuyla ilgili Karatekin Gazetesi’ne açıklama yaptığını bildirdi.

Ahmet Çardak, ayrıca kendisinin HİF temsilcisi olduğunu ve mahalleler arası mini futbol müsabakaları düzenlemek istediğini ifade etti. Vali Özcan ise bu tür uygulamaların kaynaşma açısından yararlı olacağına dikkat çekerek, “Bunu bahara mutlaka yapalım. İşin ekonomik boyutunu kesinlikle düşünmeyin. Siz proje üretin, biz destek sağlayalım. Devlet bütçesinden olmasa bile, işadamlarımızdan destek isteriz” dedi.

Sohbet havasında devam eden ziyaret sonunda Vali Özcan, Ilgaz’daki telesiyej çalışmalarının tamamlandığına işaret ederek, amatör sporlara gerekli desteği vereceğini ve Çankırı’ya bir kayak spor kulübü kurulması gerektiğini ifade etti.

Ziyaret çekilen toplu fotoğrafla son buldu.