“Anonsları Emniyet Müdürlüğü yaptırdı”

Gazetemizin dünkü nüshasında yayınlanan CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı’nın ‘Kamu malını parti mitingi için kullandılar’ başlıklı açıklaması ile ilgili olarak Belediye Başkanı İrfan Dinç bir açıklama yaparak “Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sayın Fikret Tatlıcı’nın ilimiz mahalli basınında “Kamu malını parti için kullandılar” başlığı ile yer alan haberde şahsımı ve belediyeyi hedef alan, gerçekle ilgisi olmayan talihsiz beyanını üzülerek okudum. Kamuoyunun böylesine hassas bir konuda doğru bilgilendirilmesi adına bu açıklamayı yapma gereği hâsıl olmuştur” dedi.

Başkan Dinç açıklamasında “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 Haziran 2011 Pazartesi günü Çankırı’da yapacağı miting öncesinde Ak Parti İl Başkanlığı tarafından Belediyemizden afiş asılmasına yönelik talepte bulunulmuş ve 6 Haziran 2011 tarih ve 112658 sayılı makbuzla belediyemiz veznesinden 220 TL tahsilât yapılmak suretiyle reklâm afişleri asılmıştır. Ayrıca haberde Sayın İl Başkanının “Daha önce miting yapan Cumhuriyet Halk Partisi ve diğer partilere belediyeden anons imkânı tanımayan Belediye Başkanı Sayın İrfan Dinç, iktidar partisinin mitingine defalarca anons yapmak ihtiyacı duymuştur” şeklindeki beyanı da gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü belediyemizden yapılan anonslar Çankırı Emniyet Müdürlüğü’nden belediyemize gönderilen 5 Haziran 2011 tarihli yazıda Başbakanımızın miting alanına giriş güzergâhında ve miting alanını çevreleyen cadde ve sokaklarda araç park edilmemesine yönelik park yasağı anonsu talep edilmiştir. Belediyemizden de bu resmi yazı ve ekindeki ilan metni okunmak suretiyle hem güvenlik hem de vatandaşlarımızın çekiciler vasıtasıyla araçlarının kaldırılıp mağdur olmamaları için anonslar yapılmıştır.

Belediye olarak hassasiyetle üzerinde durduğumuz böyle bir konuda yaklaşan seçimler öncesinde konunun istismar edilmeye çalışılmasını üzüntüyle karşıladığımı belirtiyor, kamuoyunun bilgisine saygı ile sunuyorum” dedi.