“Aksakallarına Sahip Çıkmayanlar “Ah” Alıyorsunuz”

Birleşik Emekliler Derneği-Türk Emekli-Sen Çankırı Şube  Başkanı Süleyman Yılmaz , “Emekliye, memura para bulamayanlar kendilerine bonkör davranıyorlar” dedi. Yılmaz konu ile ilgili açıklamasının devamında ise, “Yılbaşında işçi emeklileri intibak yasasını beklerken, memur emeklileri de 2012  yılı toplu görüşme yasası ve maaş zamlarını dört gözle takip ederken bir de duyduk ki; memur ve emeklilerin ayakta tedavilerinde ilâç katılım paylarında artış yapan yasanın içine, gece yarısı operasyonu ile milletvekili emekli maaşlarına % 60 zam verilmesi eklenmiş. Gösterilen tepkiler üzerine zam % 45’e düşürüldü. Emeklilerin ve çalışanların ilâçlarımıza, hastane masraflarımıza ödeyeceğimiz   zam   kanununda   emeklilerle alay eder gibi  emekli milletvekili maaşlarına %  45 zam yaptılar. Emekliye, memura, dul ve yetime para bulamayanlar, 2012 yılı boyunca kendilerine bonkör davrandılar.

Daha sonra işçi ve memur emeklileri promosyon umut ederken milletvekillerimiz kendilerine promosyon aldılar.

                Şimdi ise, görevdeki milletvekili ölünce, Başbakanlık Müsteşarı maaşının 12 katı 125 bin TL, emekli milletvekili ölünce 6 katı ölüm yardımı verilmesi teklifi Türk Parlamenterler Birliğince bütün grupların mutabakatı sağlanarak hazırlanmış, yakında kanunlaşır.

Memur emeklileri ölünce  bir maaş ölüm yardımı yapılır. Mezara girinceye kadar,  siz bu dünyada  böyle ballı börekli yaşayın da, öbür dünyayı   Allah bilir.

                Durun daha bitmedi vekillere müthiş yeni kıyak. 120 bin liranın altındaki gelirler ve 24 bin liraya kadar alacakları beyan dışı bırakılıyor. Nalıncı keseri  hep kendine yontuyor.

                Memur ve emekliye “1 puan verirsek bütçe batar” diye hesap yapan Maliyeciler, Sağlık Bakanlığında Kamu Hastane Birliklerinin  Genel Sekreter, Başkan ve Hastane Yöneticileri için  kadrolar ihdas edilerek maaşlarına  % 300 zam yapıldığında neredeydiniz? Bütçeye böyle mi sahip çıkıyorsunuz? Bütçedeki her kuruş açığın hesabını emekliye ve memurlara çıkaranlar, bu kanunları hazırlayıp, kendilerine ballı makamları ayarlıyorlar, uyanın ey emekliler…

Demek para yok, “Allah’tan korkmaz kuldan utanmazlar” yaptıklarınızı görmediğimizi mi sanıyorsunuz, bu dünyada bizi kandırsanız öbür dünyada kimi kandıracaksınız?” dedi.