Dunlop

“Acil 100 Kişi Lazım”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şabanözü Organize Sanayi Bölgesinde tam kapasite üretime geçmeye hazırlanan Gelal Çorap Firması İnsan Kaynakları Müdürü Cüneyt Tınkır Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şaban Küçükgümrah’ı ziyaret ederek fabrikanın son durumu ve yaşanılan süreçle ilgili fikir alış verişinde bulundu.

Tınkır, “Türkiye’nin en büyük 30 bin metrekare kapalı alana sahip ve Türkiye’de tekstilde ilk defa her aşamasıyla doğa dostu Green Factory  denilen doğa dostu bir  işletmedir. Dünya’ca ünlü spor markalarının çoraplarının tamamının üretileceği bir fabrika. Örneğin, Dünyaca ünlü İspanya’daki Real Matrid Futbolcularını, ABD’de NBA basketbolcularının giydiği çorapların Çankırı Şabanözü OSB’de üretim yapan bir fabrikadan gitmesi gerçekten bize ayrı bir gurur ve sevinç veriyor” dedi.

Tınkır ayrıca, “Tam kapasite üretime geçmek için son aşamaya gelen fabrikada toplam 500 kişi istihdam edilecek. Şu an 160 kişinin çalıştığı fabrikanın acil 100  işçi ihtiyacı bulunmaktadır. Vardiyalı olarak çalışacak işçiler. Asgari ücret, sigorta, yemek, servis, yılda bir maaş ikramiye,  çorap örgü makinasında çalışacak 18-40 yaşları arasında  çalışmak isteyen erkek işçiler, işsizim iş arıyorum diyen ve düzenli çalışacak herkes Gelal Çorap Firması İnsan Kaynakları Müdürlüğüne müracaat etsin” dedi.