Dunlop

“30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

  30 Ağustos Zafer Bayramının 90. yıl dönümü nedeniyle milletvekili Filiz yazılı bir açıklama yaptı. Filiz açıklamasında şunları dile getirdi, “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığında tek bir hedefi vardı. ‘’Ulusal egemenliğe dayanan, kayıtsız – şartsız tam bağımsız bir Türk Devleti’ni kurmak.’’ 30 Ağustos 1922’deki büyük zaferle milletimiz, ülkemizi parçalamak isteyen devletlere karşı tüm olanaksızlıklara rağmen büyük bir zafer kazanmış ve tam bağımsızlık yolunda tüm engelleri aşmıştır.

Günümüzde içte ve dışta Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyen vatan hainleri bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür. Bu topraklar üzerinde Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar var olacak ve ay-yıldızlı bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır. Her Türk insanı, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar korumak, yaşatmak azim ve kararlılığındadır. 30 Ağustos zaferi, milletimizin kadını erkeği, yaşlısı-genci, köylüsü-kentlisi ile canını dişine takarak kanıyla yazıp tarihe armağan ettiği eşsiz kahramanlık ve yurtseverlik destanının adıdır. Milletimizin destanlaşan yazgısı olan zaferle şanlı ordumuz düşmanı vatan topraklarından söküp atmıştır. Türk Ordusu bu zafer ile sadece muharebe meydanında düşmanı mağlup etmekle kalmamış, genç ve onurlu Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temellerini de atmıştır. Bu zafer dünya tarihinin gördüğü en büyük kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesinin doruk noktası olmuştur.

Bu büyük zaferi ve günümüzü kutlarken, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Kahraman gazilerimize ve onların ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin ve Çankırılı hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum, en derin sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum”