“2. Yöresel Aile Şenliği” yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Aile Şenliği programı önceki gün Şabanözü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda kalan yaşlı, özürlü, çocuk ve gençleri biraya getirten programa Vali Vahdettin Özcan’ın eşi Leyla Özcan, Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Tayyar Aydın ve eşi Sezin Aydın, Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, İl Jandarma Komutanı’nın eşi Huriye Uslu, İl Emniyet Müdürü’nün eşi Hatice Zoroğlu, Orta Kaymakamı ve Şabanözü Kaymakam vekili Deniz Pişkin, Şabanözü Belediye Başkanı Ali Çapçı Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Osman Demir ve Kuruluş Müdürleri katıldı.

Açılış konuşmasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Osman Demir Geleneksel hale getirmek istediğimiz aile şenliği adı altında, bütün kuruluşlarımızı bir araya toplayıp, yaşlımızla engellimizle, çocuğumuzla, gencimizle, kızımızla ve bütün çalışanlarımızla, emeklilerimizle ve kardeş olarak kabul ettiğimiz şehit ve gazi yakınlarıyla her sene şenlik adı altında toplanıyoruz.

Müdür Demir, “Yaşlımızla, özürlülerimizle, çocuklarımızla ve gençlerimizle biz çok büyük bir aileyiz, bugün burada ailemizi tanıtmak istiyoruz.  Aile en kıymetli hazinedir hep birlikte sahip çıkalım. Biz kendimizi şuna benzetiyoruz mayınlı arazide gülleri çiçekleri toplayan bir bahçıvan gibi hissediyoruz kendimizi, çok hassas bir konuda çalışıyoruz” diyerek bu konuda kendilerini yalnız bırakmayan başta Sayın Valimiz ve eşleri olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ettiler.

Programda konuşan Orta Kaymakamı ve Şabanözü Kaymakam vekili Deniz Pişkin “Sevgi ne metreyle ne metreküple ne kilometreyle ölçülür, kesinlikle devletin var oluş ilkesinin sebebinin Sosyal devlet ilkesinden geçtiğine inanıyorum, sosyal politika demek, sosyal adalet demek, sosyal huzur demek, sosyal politikanın yerine tam anlamıyla getirilmesi demek huzurlu toplum demek.” dedi.

Sevgi Evleri öğrencilerinin skeçleri ve ront gösterileri,  Yurt gençlerinin aşuk maşuk oyunu ve skeçleri,  yurt çocuklarının aile özlemini anlatan aile şiiri, izleyenleri hem hüzünlendirdi, hemde onlarla birlikte olmaktan konuklar mutluluk duydu. Huzurevi Sakini Hayati Demirhan,  güzel bir şarkı söyledi. Engellilerin tiyatro ve halk oyunları gösterileri ile semazen gösterisi gönülleri fethetti.

Bayan Özcan, “Her fırsatta kendileri ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğu, Huzurevi, Yetiştirme Yurdu, Sevgi Evleri ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ile buluştukları bu “Aile Şenliği”nde güzel anlar yaşadık, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yazarlarımız Hakkında