“ Şiir Tadında Bir Akşam”

Çankırı Valiliği ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi’nin  ortaklaşa organize ettiği Bedirhan Gökçe ile “ Şiir Tadında Bir Akşam” şiir dinletisi Hasan Fehmi Gökşen spor salonunda gerçekleşti.

Programa Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi Başkanı Zeynep Dinç,  Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan ve eşi,  Vali yardımcısı Fatih Yılmaz, İl Emniyet Müdürü ve eşi, İl Müdürleri, Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi Başkanı Zeynep Dinç konuşmasına şiir okuyarak başladı.

Zeynep Dinç, ”Çankırı Valiliği ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi’nin ortak çalışması olan Bedirhan Gökçe ile “ Şiir tadında bir akşam” programına hepiniz hoş geldiniz. Şeref verdiniz. Öncelikle huzurlarınızda, bizlere birlikte program yapma onurunu bahşeden, İlimizin çok değerli Valisi Sayın Vahdettin Özcan Beyefendiye hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Gönüllere gül veren muhteşem yorum ile  Sayın Bedirhan Gökçe’nin güzel şiirlerini öncelikle siz değerli hanım efendilere ve akabinde tüm Çankırı’ya hediye ediyorum. Hepinize iyi akşamlar, iyi eğlenceler diliyorum. “dedi

Çankırılıların alkışları arasında sahneye gelen Bedirhan Gökçe  Ankara’da doğmuş ve büyümüş birisi olarak Çankırı kültürüne ve Çankırı insanına yabancı olmadığını ve salondaki yoğun ilgi ve kalabalıktan çok memnun kaldığını belirterek, farklı yörelere ait ezgiler  eşliğinde şiirlerini okudu ve izleyenlere oldukça keyifli anlar yaşattı.

Çankırılı vatandaşlarımızın yoğun ve coşkulu katılımları ile gerçekleşen şiir dinletisi sonrası Vali Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi Başkanı Zeynep Dinç tarafından Bedirhan Gökçe’ye çiçek takdim edildi.

Program sonunda yaptığı konuşmasında Vali Özcan “Valiliğimiz ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi ile ortaklaşa organize ettiğimiz bu programa Çankırı halkı olarak büyük bir ilgi ile katıldığınız için teşekkür eder, bu vesile ile tüm kadınlarımızın, analarımızın, bacılarımızın, kızlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.