Şehrin altyapısı yenileniyor

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen IPA hibe programı çerçevesinde yaklaşık 40 Milyon Euro tutarındaki altyapı projelerinin startının verildiğini açıkladı. 


Başkan Dinç, şehir içi kanalizasyon, içme suyu ve yağmurlama şebekesinin yenileme ile atık su arıtma tesisi yapımı projelerinin tamamlandığını belirterek, yaklaşık 40 milyon Avro yatırımla yapılacak projelere, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Avrupa Birliği (AB) Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında başladığını söyledi.

Çankırı’nın en önemli sorunlarına çözüm getirmek için gece gündüz çalıştıklarını bunda da büyük ölçüde başarılı olduklarını belirten Dinç, “Belediyeyi devraldığımızda su, hava kirliliği, işsizlik ve altyapı problemlerinden bahsediliyordu. Allah’a şükürler olsun ki içme suyunu çözdük, hava kirliliği ile ciddi mücadelemiz sonuç verdi. Mahkeme koridorlarına uzanan alış veriş merkezi projesi tamamlandı ve şu an 400 kişiye iş imkanı sağlıyor” dedi.
“Çankırı’nın en önemli üç sorununa çözümler getirdik, şimdi de altyapı problemini çözeceğiz” diyen Dinç, Çankırı’yı büyük mücadeleler sonunda IPA kapsamına dahil ettirdiklerini kaydetti.