Proje sona erdi

Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Çankırı Belediyesi işbirliği ile düzenlenen “Demokrat Dede ve Türk Masal Kahramanları İnsan Haklarını Anlatıyor Avrupa Birliği Projesi” düzenlenen kapanış programı ile sona erdi.

Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan programa Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Arif Çiyan, İl Milli Eğitim Müdürü Halim Hıcıplı ile proje görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Proje Yürütücüsü Yrd. Doç Dr. Reha Yılmaz, proje ile insan hakları algısını değiştirmeyi hedeflediklerini ve 1 yıldır devam eden maratonun sonuna geldiklerini anlattı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş da insan haklarının Türk medeniyet mutfağının temel taşlarından birisi olduğunu ifade ederek, “Bu proje ile insan hakları konusundaki farkındalığı artırmaya çalıştık. Bu proje ile adeta medeniyet mutfağımızı ziyaret ettik. Çok yoğun ve ilginç bir proje idi” ifadelerini kullandı.

Savaş, Çankırı’da yaşanan trafik sorunu ile ilgili de bir proje yapmaya çalışacaklarını vurguladı.

 Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Arif Çiyan ise Çankırı Belediyesi’nin insan hakları ve demokrasiye büyük önem verdiğini ifade ederek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden sonra dünyadaki 2. çocuk meclisinin Çankırı’da kurulduğunu belirtti.

Daha sonra proje kapsamında yapılan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Proje düzenlenen kokteyl ile son buldu.