Kuzka yönetim kurulu toplantısı yapıldı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın Haziran ayı toplantısı dün Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz’in başkanlığında toplanan KUZKA yönetim kurulunda Vali Cengiz, KUZKA’nın yeni bir ajans olduğunu ve teklif toplama sürecinde olduklarını ifade etti.

Görev süresi 22 Haziran’da dolacak olan Vali Şemsettin Uzun’un toplantıya katılmasının bir veda toplantısı niteliği taşıdığını kaydeden Vali Cengiz, Vali Uzun’un ciddi katkılarının olduğunu belirtti.

Ajansın 30 Mayıs itibariyle çevre ve turizm alt yapısı alanında teklif çağrılarına çıktığını söyleyen Cengiz, “Çevre ve turizm altyapısı alanında 4,5 trilyon ve Genel KOBİ Mali Destek programı alanında da 11,5 trilyon TL’lik bütçelerde bir çağrıya çıktık, süreç devam ediyor. Arkadaşlarımız il ve ilçelerde bilgilendirme toplantısı yapıyor, teklifler geldikten sonra uygun projeleri değerlendireceğiz” dedi.

Çankırı, Kastamonu ve Sinop’un kalkınmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Vali Cengiz, en verimli projeleri tespit ederek desteklemeyi ve sanayi ve turizm alanında bir ivme yakalamayı ümit ettiklerini kaydetti.

Vali Cengiz konuşmasının ardından Çankırı Valisi Şemsettin Uzun’a KUZKA adına bir hediye ve Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş da Kastamonu motiflerinin işlendiği bir el işlemesi örgüyü Vali Uzun’a verdi.

Her üç vali de birbirlerine bundan sonraki yaşamlarında başarı dilediler.