KURBAN HAZIRLIKLARI

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Çankırı’da kurulan hayvan pazarında canlılık yaşanmaya başladı. Canlı Hayvan Pazarında vatandaşları kurbanlık alma telaşı sararken, pazar sıkı pazarlıklara sahne oluyor.

Bayrama kısa bir süre kala kurbanlık arayan vatandaşlar pazarları doldururken, vatandaşlar geçen yıla oranla büyükbaş hayvan sayısında düşüş yaşanmasından şikâyet ediyorlar. Kurbanlık fiyatlarının uygun olduğunu belirten vatandaşlar bir an önce kurbanlıklarını almak istiyorlar. Kurban satıcıları ise sabahın erken saatlerinde kurbanlıklarını pazara getirerek, satmak için çaba sarf ediyor.
Hayvan pazarı büyük pazarlıklara sahne olurken, Ahmet Aytekin isimli bir vatandaş, kurbanlık fiyatlarının düşük olmasından memnun olduklarını belirterek, “Bu yıl fiyatlar oldukça iyi. Tüm aileler kurban kesip et yiyebilecek. Satıcılar her ne kadar zarar ettiklerini söyleseler de, zarar etmeyecekleri kanaatindeyim.  Yıllardır hayal ettiğimiz gibi zengini de fakiri de birlikte kurban kesebilecek diye düşünüyorum” dedi.
Muharrem Çağdaş isimli bir hayvan satıcısı ise kurban satışlarının iyi olmadığını belirterek, fiyatların satıcıları zarar ettireceğini söyledi. Yem fiyatlarındaki artışın kurban fiyatlarına yansıtılamadığını ifade eden Çağdaş, umutla bekledikleri bayramın satıcıları olumsuz etkileyeceğini belirtti.