“Gelecek öğrenciler için barınma büyük sorun”

Basın mensupları ile bir araya gelen Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, Çankırı’nın en önemli sorunlarının konut ve alt yapı olduğunu dile getirdi.

Ev kiralarının çok yüksek olduğunu ve bu yüzden özellikle okumak için Çankırı’ya gelen öğrencilerin hem konut hem de yurt sorunu yaşayacağını dile getirdi.

 “Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanlığı olarak şehrimizin sorunlarını, sıkıntılarını biliyoruz” diyen Uyar, “ Sanayi, turizm, üniversite olmazsa şehrimizde sıkıntılar oluyor. Esnaflar zor zamanlar geçiriyor. Gelecek öğrenciler için barınma büyük sorun. Bazı boş duran binalar var onlar tedarik edilebilir. Barınma sorunu giderilmezse gelen üniversite öğrencilerinin yüzde 40’ı geri gidecektir. Emlak sorunu büyük sorun, inşallah ivedilikle çözülür. Oturulamayacak binaya bile 1000 lira kira istiyorlar. Keşke tedbir alınsaydı. Geçte olsa bir şeyler yapmak en mantıklısı. İnşallah bu emlak sorunu biran evvel çözülür.   ” dedi.

“Ekonomik sıkıntı Türkiye genelinde büyük. İktidarımız zamanında bunları çözeceğiz.” diyen Murat Uyar, “Çankırı’nın sorunlarını belirledik bunlar üzerinde çalışıyoruz. Çankırı’nın en büyük sorunu, unutulmuş olması, geri kalmış olması, beklenen ilgi, alakayı, yatırımları almamış olması. En büyük sorunu yatırım alamamayışıdır. Bununla ilgili sorunları parti genel merkezimizi bildiriyoruz. Sayın genel başkanımız, aktardığımız sorunlarda iktidarı döneminde muhakkak yatırımlar Çankırı’ya gelecek. Çankırı’da emlak sorunu, alt yapı sorunu, otopark sorunu var. Çankırı Ankara’ya mı bağlı denilmesi büyük sorun. En büyük sorunlardan bazıları bunlar. Bunlar üzerine çalışıyoruz. Biz Çankırı’yı tanıtmak için gittiğimiz yerlerde ilimizi anlatıyoruz. İktidarımız döneminde genel başkanımızın iş adamları arkadaşları tarafından ilimiz yatırımlar alacak. Büyük firmalar gelirse Çankırı’nın adı daha çok duyulacaktır.” dedi.

Murat Uyar, “Alt yapı sorunu var ilk yağmurda, 20 dakikalık yağmurda birçok yer kitlendi. Türkiye Değişim Partisi’nin milletvekilleri bulunduğu illerde yaşayan, bulunduğu illerin sorunlarını bilen, milletin derdiyle dertlenen insanlar olacak. Bu bizim partimizin tüzüğünde yazıyor. Genel başkanımız, genel merkezimiz buna çok dikkat ediyor.  Çankırı’nın içinden Çankırı’da yaşayan kişi olacak. Adaylarımızı bu şekilde belirleyeceğiz.” dedi.