Çankırı’da yangın

Çankırı’da bir asfalt şantiyesinde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

Yangın Korgun yolu üzerinde bulunan Çankırı Belediyesi’ne ait asfalt şantiyesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, asfalt şantiyesinde akaryakıtların muhafaza edildiği bölümle henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. 4 yağ ve 1 akaryakıt takınkının bulunduğu bölümde çıkan yangında alevler kısa sürede büyürken, itfaiye ekipleri olaya müdahale etti.

Çankırı Belediyesi’ne ait 4 adet itfaiye aracı ve çeşitli iş makineleriyle kontrol altına alınan yangında can kaybı yaşanmazken, maddi hasar meydana geldi. Akaryakıtların bulunduğu bölümde itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarına devam ederken, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç de olay yerine gelerek bilgi aldı.

İtfaiye ekiplerinin olaya anında müdahale ettiğini ve yangının diğer bölümlere sıçramadan kontrol altına alındığını ifade eden İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, akaryakıt depoları bulunan şantiyelerde sık sık bu tür yangınların yaşandığını belirti. Yangının çıkış nedeninin araştırıldığını ifade eden Semerci, “Yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor, ama ben bunda bir kasıt olduğunu düşünmüyorum. En kısa sürede, en az zararla yangını söndürdük. Yani Allah korudu diyebilirim. 2 3 gün içerisinde şantiyenin yeniden çalışmalarına başlayacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Şantiyede soğutma çalışmalarına devam edildiği bildirildi.