Dunlop
featured

Çankırı’da Nisan ayında 212 konut satıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı 2022 yılı Nisan ayı Konut Satış İstatistikleri haber bültenini açıkladı. TÜİK başkanlığı tarafından verilen bilgiye göre; Çankırı’da Nisan ayında 212 konut satıldı.

Nisan ayında Çankırı genelinde konut satışları 212 adet olarak açıklandı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %84,3 oranında arttığı görüldü. Nisan ayında Çankırı, konut satış sayısı bakımından 68. il oldu.

Çankırı merkez ilçesinde Nisan ayında 137 adet konut satıldı. Çankırı merkez ilçesinde satılan konut sayısının Çankırı genelindeki payı %64,6 oldu.

Çankırı’da ipotekli konut satışları 43 adet olarak gerçekleşirken diğer satış türleri sonucu 169 konut el değiştirdi

Nisan ayında Çankırı genelinde ipotekli konut satışları 43 adet olarak açıklandı. İpotekli konut satışlarının geçen yılın aynı ayına göre %186,7 arttığı görüldü. İpotekli satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %20,3 olarak gerçekleşti. İpotekli satılan konutların 9 tanesi ilk defa satılan konutlardan oluşurken diğer 34 tanesinin ise ikinci el satış olduğu görüldü.

Diğer konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre %69,0 artarak 169 adet oldu. Nisan ayında diğer satışların toplam konut satışları içindeki payı %79,7 olarak hesaplandı.

Çankırı’da 43 konut ilk defa satılırken ikinci el konut satışında 169 konut el değiştirdi

Çankırı genelinde ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %65,4 oranında artarak 43 adet oldu. İlk kez satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %20,3 olarak açıklandı.

Çankırı genelinde ikinci el konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %89,9 artarak 169 adet oldu. Çankırı’daki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı %79,7 olarak hesaplandı.