Çankırı’da Ekim ayında 240 konut satıldı

TÜİK Başkanlığı 2021 yılı Ekim ayı Konut Satış İstatistikleri haber bültenini açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından verilen bilgiye göre; Çankırı’da Ekim ayında 240 konut satıldı

Ekim ayında Çankırı genelinde konut satışları 240 adet olarak açıklandı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %34,1 oranında arttığı görüldü. Ekim ayında Çankırı, konut satış sayısı bakımından 74. il oldu.        

Çankırı’da ipotekli konut satışları 46 adet olarak gerçekleşirken diğer satış türleri sonucu 194 konut el değiştirdi

Ekim ayında Çankırı genelinde ipotekli konut satışları 46 adet olarak açıklandı. İpotekli konut satışlarının geçen yılın aynı ayına göre %2,2 arttığı görüldü. İpotekli satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %19,2 olarak gerçekleşti. İpotekli satılan konutların 12 tanesi ilk defa satılan konutlardan oluşurken 34 tanesinin ikinci el satış olduğu görüldü.

Diğer konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre %44,8 artarak 194 adet oldu. Ekim ayında diğer satışların toplam konut satışları içindeki payı %80,8 olarak hesaplandı.

Çankırı’da 65 konut ilk defa satılırken ikinci el konut satışında 175 konut el değiştirdi

Çankırı genelinde ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %32,7 oranında artarak 65 adet oldu. İlk kez satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %27,1 olarak açıklandı.

Çankırı genelinde ikinci el konut satışları ise 175 adet oldu. Çankırı’daki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı %72,9 olarak hesaplandı.