Dunlop
featured

Babacan, Şabanözü’ndeki fabrikalara hayran kaldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, DEVA Partisi Çankırı İl Başkanlığı tarafından şehit aileleri ile gazi ve aileleri onuruna Seydiköyünde Hacı Murad-ı Veli Türbesi sosyal tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Şehit ailelerine verilen iftar yemeği programı için Çankırı’ya gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ilk durağı Şabanözü ilçesi oldu.

Şabanözü ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde iki tesisi ziyaret ederek yetkililerden bilgi alıp, işçilerle sohbet eden Babacan ve beraberindekilerin Çankırı’daki ikinci durağı Eldivan Seydiköyü oldu.

Basın mensupları ile bir araya gelen Babacan, Ankara il dışı iftar programını Çankırı ile başlattıklarını, vatandaşlarla buluşmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Şabanözü OSB ziyareti ile ilgili olarak da bilgi veren Babacan, ziyaret ettiği iki fabrikadan gurur duyduğunu ifade ederek, “ İlçe nüfusu ile OSB’de çalışan işçi sayısı mukayese edildiğinde gerçekten gurur verici göğüs kabartıcı yatırımların burada gerçekleştirildiğini görmekten mutlu oldum.   Şabanözü’nden dünyanın dört bir tarafına ihracat yapıldığını öğrendim. Üç vardiya çalışan binlerce emekçi alın teri, bilek gücü ile üretiyor.”  dedi.

Türkiye’de kadınların işgücüne katılmasının çok yüksek olmadığından Çankırı’da kadınların ağırlıklı olarak çalıştığı sektörleri görmenin kendisini son derece mutlu ettiğini belirten Babacan, büyük tesislerde iş ortamının çalışan anneler için sağladığı imkânları görmenin kendisini ayrıca mutlu ettiğini kaydetti.