Dunlop
featured

AB’ye uyum danışma ve Yönlendirme kurulu toplantısı yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Valilik Birlik Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Fatih Yılmaz ve  kurum temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kuzey anadolu kalkınma Ajansı KUZKA temsilcisi Serkan Doğru,  KUZKA tarafından hayata geçirilen “Bölgemizin yatırımlarını tek elden pazarlama projesi” hakkında bilgiler verdi.

Yatırım bölgesi olan Kastamonu, Çankırı ve Sinop’la ilgili çalış yapacaklarını ifade eden Doğru, “Bölgeyle ilgili bir yatırımcı geldiğinde koordinasyon ve bilgi konusunda sıkıntı oluyor. Biz bölgenin genel yapısı hakkında yatırımcı bilgiye ihtiyaç duyduğunda ona yardımcı olacağız” dedi.

26 TR bölgesi arasında Çankırı, Kastamonu ve Sinop’u içerisine alan 82. Bölge olarak bilinen ve bu bölgenin en az nüfusa sahip olduğuna vurgu yapan Doğru,

“Bu 3 ilin rakibi kendisi olmamalı. Eğer Çankırı’yı kastamonu ile kıyaslarsak yanılgıya düşeriz. Bu 3 il birbirini tamamlayıcı o görmelidir. İlleri daha büyük illerle kıyaslamalıyız” diye konuştu.

Bölgenin kaynaklarının kısıtlı olduğuna vurgu yapan Doğru, “Öncelikle elimizdeki malzemenin ne olduğunu ortaya koymalıyız. Ürünümüzü ortaya çıkarmalıyız. Biz bunu yapacağız. Bugüne kadar geç kalınmış bir durum bu.  Yatırımcı buraya gelmeden önce genel olarak bölgeyi tanımasını istiyoruz. Nerede ne yapılabileceğini bilmesinden yanayız” ifadelerine yer verdi.

Ardından kürsüye gelen Eurodesk Çankırı İrtibat Noktası sorumlusu Ayhan Arslan, Eurodesk hakkında bilgiler verdi.

Eurodesk’in gençlere avrupa fırsatları ve AB projeleri hakkında bilgi veren bir gençlik ağı olduğunu belirten Arslan, ülke genelinde 179 temas noktası olduğunu, Çankırı’daki temas noktasının 2012 yılında kurulduğunu belirtti.

idare  (4)