Veliler, Aile Eğitim Programı ile Bilgilendirildi

Çankırı Adnan Menderes İlkokulu, velilere özel “Aile Eğitim Programı” düzenledi.

Çankırı Adnan Menderes İlkokulu, öğrenci velilerine yönelik; çocukların tüm gelişim alanlarını olumlu desteklemenin yanı sıra okul öncesi dönemin önemi, çocuk hakları, çocukla olumlu iletişim kurabilme yöntemleri, sağlıklı beslenme ve çocuğu okula hazırlama, engelli bireylere duyarlılık geliştirme ve ergenlik dönemindeki gençlerle nasıl iletişim kurulabileceği konularında bilinç kazandırmak amacıyla “Aile Eğitim Programı” düzenledi.

Adnan Menderes İlkokulu’nda 14 hafta süreyle verilen eğitim; ailelerin de isteği doğrultusunda 0–18 yaş aralığı için verildi. Eğitimler; 0–3 yaş, 3–6 yaş, 7–11 yaş, 12–18 yaş olmak üzere dört gruptan oluşturuldu.

Aile Eğitim Programı’ndan kısaca bahseden eğitmen Naime Avcı “Okul Müdürümüz Sayın Ali Ahlat ve öğretmenlerimiz bu konuda çok yardımsever ve duyarlılar. Çocuklarımızın başarılarını yükseltmek ve onları kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olarak yetiştirmek için aile eğitimimizin çok önemli ve gerekli olduğuna inanmaktayım. Bizler aile eğitimini vermek için gönüllü kişileriz. Okul müdürlerimizin, sınıf öğretmenlerimizin ve rehber öğretmenlerimizin desteğiyle daha geniş kitlelere ulaşacağımıza eminim.” dedi.