Dunlop
featured

TR82 Bölgesi 2024-2028 Bölge Planı Çalıştayları Başlıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinin 2024-2028 döneminde gelişme eksenlerine yön verecek olan TR82 Bölgesi Bölge Planı hazırlıklarına başladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülecek TR82 Bölgesi 2024-2028 Yılı Bölge Planı hazırlık çalışmaları kapsamında, KUZKA tarafından 27-29 Haziran tarihlerinde Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde Bölge Planı İl Çalıştayları gerçekleştirilecek.

Bölgedeki kamu kesimi, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 27 Haziran’da Çankırı’dan başlayacak il çalıştayları 28 Haziran’da Kastamonu’da devam edecek ve 29 Haziran’da Sinop ile sona erecek.

Katılımcı bir yaklaşımla yürütülecek çalışmalar kapsamında oluşturulan 7 teknik (Ekonomik Göstergeler, Rekabet Gücü ve Yatırım Ortamı, Nüfusun Genel Durumu ve Beşerî Sermaye, Sosyal Kalkınma, Yaşam Kalitesi, Erişilebilirlik ve Altyapı, Doğal ve Tarihi Değerler, Kültür, Turizm, İklim Değişikliği ve Çevre – Afet Riskleri ve Tarım ve Kırsal Kalkınma) masada bir araya gelecek katılımcılar, konularına ilişkin fikirlerini ortaya koyacaklar.

Bölge planına daha fazla görüşün yansımasını sağlamak üzere “Dış Paydaş Anketi” de düzenleyen KUZKA, buradan gelecek fikirleri de bölge planına yansıtmayı amaçlıyor. Bu amaçla KUZKA’nın kurumsal internet sitesinde yayımlanan ankete katılım sağlayarak sizler de Bölge Planına katkı verebilirsiniz.