Toplum Destekli Polislerden ‘Kır Çiçekleri’ Projesi

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği 2010- 2011 Eğitim Öğretim Yılında 14 ilköğretim okulu ana sınıfı öğrencilerine yönelik “Sevgiyle Uzanan Eller” Projesi kapsamında sinema etkinliği düzenlemişti.

Yeni eğitim öğretim yılında da geleceğimizin teminatı ocuklarımızı unutmayan Toplum Destekli Polisler ‘Kır Çiçekleri’ projesini hazırlayarak T.O.B.B. İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencilerine sinema etkinliği düzenledi.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Volkan Yalçın Şen’ in ve Toplum Destekli Polisler Ayşegül Ay, Mürsel Usta ve Ali Serkan Öngör’ün çalışmaları ile öğrencilere polislik mesleğini sevdirmek, polislerin her zaman yanlarında olduğunu hissettirmek, polis-çocuk ilişkilerini geliştirerek saygılı, duyarlı ve bilinçli nesiller yetiştirilmesi ayrıca polisin korkulacak değil güveni temsil ettiği duygusunun verilebilmesi için çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyor.

Öğrencilere Belediye Çocuk Sineması’nda çizgi sinema izlettirildi. Öğretmenler yapılan bu faaliyetten dolayı hem Belediye Çocuk Sineması yetkililerine, hem de Toplum Destekli Polislere teşekkürlerini iletti. Sinema bitiminde Toplum Destekli Polisler öğrencilere şeker ve balon dağıttılar. Öğrenciler “Trafik Kolbastı” parçası eşliğinde doyasıya kolbastı oynadılar. Yapılan faaliyet sinema  önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.