TEKNOFEST 2021’de GAZİ 18,  111 Takım Arasında Türkiye  6.sı Oldu

 Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST bu yıl da çocuklarımızın teknolojik çalışmalarını sergileyebilmeleri için çeşitli yarışmalar düzenliyor.

Bu kapsamda Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması” kategorisine Otonom Zirai İlaçlama Uçağı Projesi ile katılım sağladı. Proje maddi destekleme değerlendirilmesinden 80 puan alarak 111 takım arasında 6. Sırada kendine yer buldu ve proje maddi desteklemeye hak kazandı.

Öğrencilerin başarılarının gurur kaynağı olduğunu dile getiren Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü, “Çankırı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 4 öğrenci, Çankırı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesinden 2 öğrenciden oluşan ve Danışman Öğretmenliğini Çankırı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Demir’in yaptığı  GAZİ18 takımımıza TEKNOFEST 2021 yarışmalarında başarılar dileriz” dedi