Taç töreni gerçekleştirildi

Merkez Buğday Pazarı Mahallesinde faaliyet gösteren Yatılı Bahçelievler Sultan Hatun Kız Kur’an Kursu 4 hafız daha mezun etti.

Bu yıl hafızlığını tamamlayarak mezun olan 4 hafız öğrenci için 12 Aralık 2012 Çarşamba günü Hoca Ahmet Yesevi Camiinde oldukça büyük bir kalabalığın katılımıyla görkemli bir mezuniyet töreni yapıldı.

Bu yıl 6.sı gerçekleştirilen “ Taç Töreni “ Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma yarışmasında Çankırı il birincisi ve bölge üçüncüsü Bahçelievler Sultan Hatun Kız Kuran Kursu öğrencisi Rukiye Işık’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra 4 yaşındaki Zeynep Yıldırım İstiklal Marşı’nı okudu.Kur’an Kursunu ve faaliyetlerini tanıtan slayt gösterisi izlendi.

Bahçelievler Sultan Hatun Kız Kuran Kursu Müdürü ve Hafızlık hocası Mukaddes Sarıkaya Kuran Kursu ve faaliyetleri konusunda bilgi vererek hafızlığın Allah katındaki öneminden bahsetti.

Yapılan konuşmanın ardından Merve Çakır ve Eda Karataş ney dinletisi sundu.

Programda Semra Doğan ve Saliha Yıldırım’ın “ Rasulullah Geldi Gülün Ey Gözler “ ve “ Ey Nebi “şiirlerini okumasının ardından Bahçelievler ilahi grubu ilahiler söyledi.

Kuran Kursu Müdürü ve Hafızlık Hocası Mukaddes Sarıkaya bu yıl hafızlığını tamamlayarak mezun olan Emine Karadere, Yasemin Aslan, Tuba Nur Karakuş ve Rukiye Karahasan’ı tebrik ederek dualarla taçlarını taktı.

Törene katılan İl Müftüsü Arslan Türk bir konuşma yaptı. Konuşmasında hafızların yetişmesi, Kur’an-ı Kerim’i öğrenme ve öğretmenin önemi ve Kuran kurslarının öneminden bahsederek Türk hafızları tebrik ederek altın hediyelerle ödüllendirdi.

Hayırsever vatandaşlarımızın da Kur’an sevdalısı hafız kızlarımıza hediyelerinin takdimiyle program sona erdi.

Taç Töreni’ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Törene Vali Vahdettin Özcan ve Eşi Leyla Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Müftüsü Arslan Türk ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Musa Çağlar’ın  yanı sıra köy ve ilçelerden de pek çok davetli katıldı.