Sertifikalar Törenle Verildi

Çankırı Karatekin Üniversitesinin koordinesinde, Başbakanlık Türk İşbirliği Kalkınma ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) sağladığı destek ile  Kazakistan Teknoloji ve İş Üniversitesinden  (Kazakh University of Technology and Business) 10 kişilik öğretim elemanı ve öğrenciden  oluşan grup,  11- 27 Mart tarihleri arasında  16 gün süre ile Ilgaz Mountain Resort tesislerinde  Turizm ve Otel İşletmeciliği alanında stajlarını  yaptılar.

Stajlarını tamamlayan öğrencilerin sertifikaları 27 Mart tarihinde Ballıca kampüsü Meslek Yüksekokulu Turizm Restoranında düzenlenen törenle takdim edildi. Sertifika törenine Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Rıza Gürbüz, Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yartaş, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezgin Özden, Türkoloji Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Mehmet Çakır, Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve Kazak öğretim elemanı ve öğrencileri katıldılar.

Sertifika töreninde konuşan Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş “Üniversitemiz ile Kazak Teknoloji ve İş Üniversitesi arasında Turizm alanında imzalanan işbirliği anlaşması ile ilk uygulamamızı gerçekleştirdik. Kazak eğitici ve öğrencilerin ulaşım ve konaklama masraflarını TİKA karşılamıştır. Bundan dolayı TİKA Başkanlığına teşekkür ederim. İşbirliğimiz gelecek yıllarda artarak devam edecektir. Başarılı staj çalışmalarından dolayı kazak kardeşlerimizi ve bu programı baştan sona kadar hassas bir şekilde koordine eden Meslek Yüksekokulu yönetimine ve Turizm programına teşekkür ederim” dedi.

Kazak grubu adına konuşan Dr. Mensulu Amangaliyeva “ Staj programımız süresince bizimle ilgilenen başta Üniversite Rektörü Ali İbrahim Savaş’a, Meslek Yüksekokulu Turizm programı öğretim elemanlarına, Ilgaz Mountain Resort yönetimine, TİKA uzmanı Gülnaz hanım’a ve TİKA başkanlığına teşekkür ediyoruz.  Turizm alanında yaptığımız staj ile işbirliğimizin başlangıcını yaptık.  Bundan sonraki süreçte Kazakistan Teknoloji ve İş Üniversitesinde turizm programının kurulması ve geliştirilmesi için hem TİKA hem de Çankırı Karatekin Üniversitesinin desteğinin devam etmesini bekliyoruz. Sizleri Kazakistan’a bekliyoruz. Her şey için tekrar teşekkür ederim. “ dedi.

Sertifikaların dağıtımından sonra canlı müzik eşliğinde program yapıldı ve Rektör Yardımcısı ve MYO Müdürü Prof. Dr. Rıza Gürbüz tarafından Kazak eğitici ve öğrencilere hediyeleri takdim edilerek program tamamlandı. Kazak grup İstanbul’da düzenlenen 2 günlük gezi programından sonra ülkelerine dönecekler.